elastyczna deska dekoracyjna

Elastyczne deski do dekoracji wnętrz i elewacji

Kiedy wykańczamy wnętrze naszego domu lub mieszkania zależy nam przede wszystkim na uzyskaniu zdumiewającego efektu przy jednoczesnym utrzymaniu jak najniższych kosztów remontu. Na rynku istnieje cała masa rozwiązań, które pozwalają na osiągnięcie osobliwych rezultatów, jednak przy wyborze należy kierować się także wymiarem czysto praktycznym.

Elastyczna deska do salonu

elastyczna deska dekoracyjna	Wypada zwrócić zatem uwagę na czynniki, takie jak łatwość montażu materiału oraz konieczność późniejszej jego konserwacji i utrzymywania w czystości. Jeśli zależy nam na funkcjonalnym wnętrzu, doskonale sprawdzi się elastyczna deska wykończeniowa, która nie tylko jest niedrogim substytutem imitującym drewno, lecz także posiada wiele walorów praktycznych. Zacząć należy od tego, że deskę dekoracyjną montuje się niezwykle łatwo – swobodnie dopasuje się do każdej gładkiej powierzchni. Wykonana z żywicy akrylowej deska elastyczna stanowi materiał niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia. Do jej konserwacji stosuje się impregnaty, takie jak lakierobejca i zwykła zaprawka – stosuje się je co kilka lat, natomiast na co dzień wystarczą wiaderko ciepłej wody i gąbka o delikatnej powierzchni. Panele tego typu doskonale nadają się do wykończenia każdego wnętrza – prezentują się nieziemsko jako ozdobny detal w salonach, kuchniach, sypialniach i łazienkach.

elastyczna deska dekoracyjna	W zależności od koloru, jaki wybieramy, nadadzą się do wypełnienia każdej przestrzeni: ciemna elastyczna deska dekoracyjna podkreśli elegancki charakter każdego salonu – służy najczęściej jako element dekoru ściennego przy kominkach, zestawach kina domowego i części jadalnej. Doskonale odnajdzie się także w każdej sypialni, zdobiąc ścianę za łóżkiem. Natomiast jasne deski wykorzystuje się do wykańczania aneksów kuchennych oraz łazienek. W tych ostatnich montuje się za lustrem lub nad toaletą. W przypadku pomieszczeń mansardowych doskonale prezentują się na suficie, imitując drewniane wykończenie dachu. Elastyczne deski dekoracyjne są materiałem niezwykle uniwersalnym, ponieważ sprawdzą się nie tylko w każdym wnętrzu – można je także spotkać na niektórych elewacjach. W ostatnim dziesięcioleciu bardzo modne stało się zdobienie kondygnacji budynków tym materiałem drewnopodobnym. Ze względu na swe właściwości tworzywo to jest odporne na działanie czynników atmosferycznych, dlatego zmiany pór roku nie mają najmniejszego wpływu na ich zużycie.

Oczywiście, w przypadku elewacji zewnętrznych, konieczne jest zastosowanie innych środków impregnacyjnych niż w środku budynków, jednak elastyczne płytki świetnie sobie radzą w każdych warunkach.