podkładki pod łożyska

Elementy mocujące do łożysk

W sklepach z produktami dla firm przemysłowych znajdziemy szeroki wybór uszczelnień. Odpowiedni dobór tego typu elementów pozwala na zapewnienie najwyższej jakości urządzenia, maszyny czy instalacji, która dzięki temu może pracować całkowicie niezawodnie.

Nowoczesne podkładki do łożyska

podkładki pod łożyskaWśród produktów, które dostępne są w tego typu sklepach, znajdziemy między innymi podkładki dystansowe. Ich stosowanie jest często konieczne, zwłaszcza wtedy, kiedy łożysko otwarte wymaga dodatkowego dosmarowania. To właśnie podkładki pozwalają na ustawienie luzu osiowego. Podkładki montuje się z jednej strony łożyska – przy pierścieniach wewnętrznym i zewnętrznym. Tylko w ten sposób podkładki pod łożyska będą dobrze spełniać swoje zadanie. Ważne, aby podkładki te charakteryzowała najwyższa jakość – nie chcemy bowiem konieczności szybkiej wymiany na skutek zużycia podczas eksploatacji, które będzie spowodowane nieprawidłowym montażem. Poszukując podkładek najwyższej jakości, powinniśmy zwrócić uwagę na te, które są wykonywane ze specjalnej fosforanowej blachy stalowej, a do tego producent dodatkowo pokrywa je preparatem zabezpieczającym. Podkładki dostępne są w różnych grubościach, najczęściej jest to 0,6 mm lub 0,8 mm, a podkładki ze stali sprężynowej mają grubość nawet 1,5 mm i odznaczają się szlifowaną powierzchnią. Wybór rozmiarów jest naprawdę szeroki – od najmniejszych do 35 x 42 mm.

podkładki pod łożyskaIstnieje możliwość łączenia podkładek o różnych grubościach – często jest to pożądane, ponieważ dzięki temu możemy wyregulować luz osiowy z jeszcze większą precyzją. Wybierając podkładki, spotkamy się z określeniami metryczne oraz calowe. Jeśli pojęcia te są nam obce, warto skontaktować się z doradcą ze sklepu lub z samym producentem, aby udzielił nam niezbędnych wskazówek, które pozwolą na najlepszy zakup. Obok podkładek łożyskowych w ofertach producentów znajdziemy też nakrętki łożyskowe oraz tuleje wciągane i wciskane. Nakrętki łożyskowe są niezbędne do ustalenia położenia łożyska na wale. Produkty, aby były bezpieczne w użytkowaniu, powinny spełniać normy DIN 981 oraz ISO 2982-2. Każda nakrętka ma cztery lub osiem wycięć. Do mocowania łożyska niezbędne są również wspomniane tuleje – dzięki nim montaż jest o wiele prostszy i szybszy. Sprawdzają się zarówno przy małych łożyskach, jak i tych dużych. Jak widać, asortyment dobrych sklepów z produktami dla firm przemysłowych jest naprawdę szeroki.

Już jeśli chodzi o same łożyska, znajdujemy szeroki wybór elementów mocujących. Z pewnością dzięki takim możliwościom uda nam się dobrać odpowiednie produkty do naszych potrzeb.