piece co

Energooszczędne piece CO

Obecnie jest wiele metod ogrzewania. Osoby mieszkające w blokach mają tę wygodę, że nie muszą się o to martwić. W domach jednorodzinnych jednak trzeba podejmować decyzje na temat wyboru systemów grzewczych. Co obecnie oferują na rynku? Między innymi możemy wybierać spośród ogrzewania pompami ciepła, tradycyjnymi metodami, czyli drewnem, czy węglem, lub też biomasą.

Wybór pieca CO

piece coMożemy wybierać spośród licznych pieców. Niektóre z nich są węglowe, na biomasę niedrzewną, czy zwykłe drewno. Są też piece co, w których można palić mieszanką tych paliw. Istnieją piece posiadające paliwo podstawowe i zastępcze. Popularne są piece na ekogroszek, których nie trzeba obsługiwać, może się w nich palić nawet przez 2 tygodnie, ze względu na duże podajniki. Wystarczy ustawić odpowiednią temperaturę i umieścić w zbiorniku odpowiednią ilość paliwa. Wszystkie z tych pieców posiadają zbiorniki o różnych pojemnościach i parametrach. Należy się nimi sugerować, ponieważ można z nich wywnioskować, czy dany piec będzie w stanie ogrzać daną powierzchnię domu. W tym celu należy spojrzeć na moc i powierzchnię ogrzewania. Możemy zdecydować się na piec ze specjalnym sterownikiem, czy miarkownikiem. Są też piece bez możliwości sterowania.

piece coBardzo często można znaleźć piec o bardzo dobrych parametrach w korzystnej cenie. Dlatego szczegółowa analiza dostępnych na rynku kotłów może sprawić, że uda nam się sporo zaoszczędzić. Pamiętajmy o tym, że instalacja grzewcza centralnego ogrzewania musi zostać wymieniona. Większości osób wydaje się, że instalacje grzewcze nie są trudne do wykonania. Żeby mieć pewność, czy nasza instalacja została poprawnie zainstalowana, warto wynająć projektanta, który pomoże wykonać odpowiedni schemat rur i podłączeń. Zdając się na samego hydraulika, nie mamy pewności, czy instalacja będzie wykonana prawidłowo. Zmieniają się systemy grzewcze i hydraulik nie zawsze jest świadomy, że niektóre elementy mogą działać inaczej i mieć wpływ na cały system. Czasami dowiadujemy się, że nasz piec nie działa prawidłowo dopiero, gdy nadchodzi sezon grzewczy. Jest to niezwykle problematyczne, ponieważ dom zostaje wtedy nieogrzewany do czasu naprawy.

Z tego też względu nie jest polecane podłączanie instalacji samodzielnie. Nieważne, czy zdecydujemy się na piece na ekogroszek, duży kocioł węglowy, czy ogrzewacz, powinniśmy skorzystać z usług osoby fachowej, która pomoże nam w podłączeniu pieca. Nowe piece wyposażone są w specjalne systemy bezpieczeństwa, jednak należy zwracać uwagę na stan instalacji systematycznie.