strefa spa

Hotelowe SPA – projekty, aranżacje, wyposażenie

Jednym ze sposobów na zwiększenie atrakcyjności hotelu jest zbudowanie SPA. Pierwszy duży ośrodek tego typu w Polsce powstał w 1997 roku. Od tego czasu SPA można spotkać już nie tylko w najbardziej ekskluzywnych ośrodkach, ale też w hotelach 3-gwiazdkowych.

Usługi w SPA dedykowane są zarówno kobietom, jak i mężczyznom

najlepszy projekt hotelu spaZabiegi pozwalają poradzić sobie z przemęczeniem i stresem. Jedna z teorii głosi, że nazwa zabiegów wzięła się od belgijskiego miasta Spa, w którym znajdowało się uzdrowisko wodne, inna natomiast wskazuje na pochodzenie od łacińskiej sentencji „zdrowy przez wodę”. Woda jest kluczowym czynnikiem każdego SPA – powinny się w nim znaleźć wanny z hydromasażem, jacuzzi czy basen. Oprócz tego hotel powinien oferować klasyczne masaże. Ich prowadzenie wymaga przygotowania osobnych pomieszczeń i stanowisk, na które składać się będą miejsca do przebrania się, a także leżanki. W strefie SPA musi znaleźć się miejsce na zabiegi odnowy biologicznej, a także szereg działań wpływających na poprawę jakości skóry: maseczki, peelingi czy okłady. Specjalistyczne pomieszczenia pozwalają przeprowadzać zabiegi aromaterapii.

strefa spa W projekcie warto uwzględnić też miejsce na saunę, najlepiej w kilku popularnych odmianach, a także grotę solną pozwalającą na inhalację. Starannie zrealizowany najlepszy projekt hotelu SPA to nie tylko przygotowanie miejsc do masażu i zabiegów, ale także holistyczne podejście do dbania o zdrowie. Należy więc umożliwić gościom szeroki zakres relaksujących zabiegów: masaże, saunę, siłownię, odnowę biologiczną, jogę czy naukę tańca. W przypadku, gdy hotel dysponuje mniejszą przestrzenią można ograniczyć się do usług kosmetycznych i zabiegów pielęgnacyjnych. Istnieje możliwość łączenia przestrzeni SPA z miejscami do rehabilitacji. Projekt powinien uwzględniać szeroki wybór zabiegów, żeby goście hotelowi nie nudzili się i chętnie wracali w przyszłości. Oprócz samego SPA warto zadbać także o strefę wellness w postaci siłowni, sauny czy miejsc do uprawiania sportu na terenie hotelu.

W projekcie SPA należy starannie uwzględnić możliwości lokalowe. Każdy rodzaj zabiegu powinien posiadać dedykowaną przestrzeń. Ważne jest także zatrudnienie wykwalifikowanego personelu oraz stworzenie dla niego dogodnej przestrzeni do pracy. Hotel ze SPA powinien posiadać dobrą lokalizację, pozwalającą na relaks i wypoczynek. Na powodzenie hotelu ze SPA duży wpływ mają opinie gości. Dodatkowe atrakcje w okolicy zwiększą szansę, że hotel będzie często odwiedzany. Zabiegi wodne pozytywnie wpływają na zdrowie i wygląd.