grzejniki stelrad

Istotne parametry prostych grzejników

Urządzając mieszkanie lub dom myślimy przede wszystkim o tym, by uzyskać w nim jak największą funkcjonalność – kuchnia musi być ergonomiczna, łazienka z kolei odporna na działanie wilgoci. Piwnica również musi być zabezpieczona przed zawilgoceniem, w czym pomaga odpowiednia hydroizolacja, z kolei ocieplenie budynku pozwoli zimą cieszyć się mniejszymi rachunkami za prąd.

Grzejniki o dużej mocy

 grzejniki stelradDobra izolacja cieplna jest niezwykle istotna również pod względem pracy naszej instalacji grzewczej w domu, która powinna nam służyć jak najdłużej. By jednak mogła nam służyć bardzo długo – a co za tym idzie, by nasza inwestycja okazała się trafioną – koniecznie musimy zorientować się w parametrach, które proponuje nam instalacja. Istotne jest również, by zapoznać się ze sposobem jej użytkowania, nie wspominając o instrukcji obsługi. Grzejnik nie jest bowiem urządzeniem, z którym możemy sobie pozwolić na nieodpowiednią obsługę. Może to doprowadzić do poważnych konsekwencji jako że w instalacji wykorzystywana jest podgrzana woda, która krąży w niej pod ciśnieniem. Jako że grzejniki mają przede wszystkim kontakt z wodą, ich producent powinien nam zagwarantować, że są one w najwyższym stopniu odporne na korozję. Muszą być również odporne na działanie bardzo wysokich temperatur – maksymalna temperatura wody w instalacji centralnego ogrzewania może bowiem wynosić nawet 95 stopni Celsjusza.

 grzejniki stelradRównież niezwykle istotne jest maksymalne ciśnienie, na jakie może zostać wystawiona instalacja. Proste grzejniki Stelrad zostały gruntownie przebadane pod względem spełniania wszelkich wymogów bezpieczeństwa, dlatego, inwestując w nie, możemy mieć niczym niezmącone poczucie bezpieczeństwa. Następnym ważnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest moc cieplna grzejnika, która powinna być również dostosowana do rzeczywistych warunków odpowiadających naszej instalacji. Warunki te określą nam również pojemność grzejnika, jaką będziemy mogli dobrać do naszego pomieszczenia. Świadomość właściwego zakupu, który został dobrany pod względem odpowiednich wytycznych zapewni nam komfort jego użytkowania również ze względu na poczucie bezpieczeństwa. Grzejnik może być dla nas nie tylko praktycznym, ale również niezwykle ozdobnym wykończeniem pomieszczenia.

Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że powoli rezygnuje się z tradycyjnych instalacji. Są nam bowiem zapewnić tę samą funkcjonalność przy niepodważalnych walorach estetycznych. Wszystko zależy od naszego poczucia dobrego smaku i chęci wzbogacenia naszego otoczenia.