hydroizolacja piwnicy

Izolacja i hydroizolacja w domu jest ważna

Podczas budowy domu nie możemy zapominać o wykonaniu jego izolacji. Zarówno jest tu mowa o izolacji termicznej, przeciwwodnej oraz przeciwwilgociowej. Dzięki jej wykonaniu, możemy się podczas użytkowania budynku cieszyć ciepłem jak i suchymi ścianami. Odpowiednia izolacja termiczna wpływa na to, że budynek zatrzymuje wytworzone ciepło w domu.

Hydroizolacja piwnicy jest ważna

hydroizolacja piwnicyNajczęściej do izolacji termicznej budynku stosuje się styropian lub wełnę mineralną (skalną lub szklaną). Obecnie także powstało innowacyjne rozwiązanie jakim jest izolacja natryskowa pianką poliuretanową. Każdy budynek musi posiadać odpowiednią izolacje termiczną. Najlepiej grubość tej warstwy dobrać na podstawie specjalistycznych obliczeń cieplnych. Również ważna jest izolacja przeciwwodna. Ten rodzaj izolacji najczęściej do izolacji fundamentów, jak i piwnicy. Izolacja piwnicy jest bardzo ważna, bo przecież to jej ściany stykają się bezpośredni z gruntem. Dlatego izolacja przeciwwodna jest koniecznością, szczególnie, kiedy budynek jest posadowiony poniżej warstwy wód gruntowych. W tedy izolacja pionowa fundamentów jest koniecznością. Jednak także nie można zapominać o izolacji przeciwwodnej podłogi na gruncie. Jeśli wody gruntowe znajdują się poniżej wybudowanego obiektu. To czasem stosuje się jedynie izolację przeciwwilgociową. Jednak profesjonalna hydroizolacja piwnicy jest ważna, więc nie powinno się na tym oszczędzać. Gdyby hydroizolacja fundamentów, jak i całej piwnicy była źle wykonana, to podczas użytkowania budynku powstawała by wilgoć, jak i pleśń na ścianie. Poza tym pojawiło by się zawilgocenie ścian. W takim przypadku osuszanie murów przez specjalistów było by koniecznością. Także o takiej izolacji przeciwwodnej nie można zapominać podczas wykonywania dachu. Często taka izolacji wykonywana jest z papy lub specjalnej foli. Izolacja przeciwwilgociowa w konstrukcji dachu układana jest, aby zapobiec przedostawaniu się wody przez pokrycie dachowe na przykład dachówkę lub blachodachówkę do innych warstw dachu. W dachu, także ważna jest izolacja przeciwwilgociowa. To ona zapobiega przedostawaniu się wilgoci z budynku do izolacji termicznej. Szczególnie jeśli dach izolujemy wełna mineralną. Wełna jest materiałem, który dobrze chłonie więc w tym przypadku izolacja przeciwwilgociowa jest koniecznością.

Obecnie stosuje się nowoczesne materiały, dzięki którym jeszcze lepiej można zaizolować budowany dom. Innowacyjne rozwiązania pozwalają na zwiększenie energooszczędności domu. Dzięki tym materiałom, dom jest odpowiednio zaizolowany zarówno termiczne, przeciwwilgociowo, jak i przeciwwodnie.