czyszczenie elewacji

Jak dokładnie oczyścić elewację?

Wiele osób uważa, że regularne czyszczenie elewacji budynku może tylko pozytywnie wpływać na jego estetykę. W praktyce jednak, zadbanie o elewację ,może skutecznie chronić ja przed zniszczeniem, oraz odsunąć w czasie konieczność jej malowania, czy też remontu. Aby tak jednak było, do zadania czyszczenia elewacji, należy się odpowiednio przygotować.

Czyszczenie elewacji krok po kroku

czyszczenie elewacjiPrzede wszystkim bardzo ważne jest określenie rodzaju materiału, z którego dana elewacja została wykonana. Zupełnie inaczej bowiem podchodzi się do czyszczenia elewacji z kamienia, inaczej do tej, która została wykonana w oparciu o drewno, czy też szkło. Dobór nieodpowiednich środków, wykorzystywanych do czyszczenia elewacji, może sprawić, że okaże się ono nieskuteczne, lub spowoduje nawet jej uszkodzenie. Właśnie dlatego tak popularne staje się w ostatnim czasie profesjonalne, dokładne mycie elewacji w Gdyni. Wynika to z faktu, że profesjonalistom swoim fachu znacznie łatwiej będzie wybrać odpowiedni sposób czyszczenia elewacji, który sprawdzi się w danym przypadku. Elewacje wykonane z kamienia są bardzo podatne na degradację, pod wpływem różnego rodzaju środków chemicznych. Dlatego też w przypadku takich elewacji, optymalne jest użycie wody pod ciśnieniem, generowanej przez wysoko jakościową myjkę parową.

czysta elewacjaW przypadku, gdy na powierzchni kamienia czy muru znajduje się jakieś napisy, na przykład graffiti, do ich mycia można użyć neutralny, bądź zasadowy środek czyszczący. Przed jego użyciem, pracownicy firmy czyszczącej z pewnością odpowiednio go rozcieńcza, aby nie uszkodził on wrażliwej, kamiennej powierzchni. W przypadku ścian pokrytych tynkiem, zazwyczaj wykorzystywaną metodą jest ta, oparta o użycie myjki ciśnieniowej z dysza płaskostrumieniową. Jej stosowanie jest w tym przypadku zalecane, gdyż nie spowoduje ona odpadania tynku, wystarczy jedynie dać mu czas do właściwego obeschnięcia. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku elewacji drewnianych. Tutaj jednak kluczowe jest dobranie odpowiedniego ciśnienia, generowanego przez myjkę. W zależności od gatunku drewna, można wybrać wartości ciśnienia od 50 barów do ponad 100 barów. Warto się upewnić, że temperatura wody nie przekracza 80 stopni.

Właściwe czyszczenie elewacji może znacznie pomóc nie tylko w zachowaniu odpowiedniej estetyki danego budynku. Dbanie o czystość ścian może je także uchronić przed poważniejszymi uszkodzeniami. Właśnie dlatego warto jest regularnie oczyszczać elewację, w czym pomóc mogą znacząco profesjonalne firmy czyszczące. Dobiorą one odpowiednią metodę czyszczenia do typu ściany.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.heliodor.gdynia.pl!