przydomowy ogródek

Jak pielęgnować przydomowy ogród?

Decydując się na założenie przydomowego ogrodu, należy pamiętać o konieczności jego właściwej pielęgnacji. To, jak będzie ona wyglądać, będzie zależne przede wszystkim od projektu danego ogrodu. Dobrym pomysłem jest nawiązanie współpracy z firmą ogrodniczą, która zaprojektuje taki ogród, którego utrzymanie będzie mniej kłopotliwe.

Dokładna pielęgnacja przydomowego ogródka

przydomowy ogródekPierwszym elementem pielęgnacji każdego ogrodu, niezależnie od jego rozmiarów, czy rodzaju rosnącej w nim roślinności, jest regularne podlewanie. Ilości wody, którą należy wykorzystywać do podlewanie ogrodu, musi być zależna od rodzaju rośliny, wielkości sadzonek, typu gleby, czy też pory roku. W niektórych przypadkach, dobrym pomysłem jest stosowanie automatycznych systemów zraszających, które uaktywniałyby się o określonej godzinie. Ze względu na oszczędność wody do podlewania roślin w ogrodzie należy wykorzystywać wodę pochodzącą z przydomowej studni, lub też deszczówkę. Oczywiście samo podlewanie nie jest jednym aspektem, związanym z dokładna pielęgnacja ogrodów we Wrocławiu. Bardzo ważne jest także utrzymanie w dobrym stanie ogrodowego trawnika, który zajmuje znaczną część każdego ogrodu.

pielęgnacja ogródkaW tym celu konieczne jest okresowe wykonywanie takich prac jak aeracja (napowietrzanie), wertykulacja. Nie wolno zapominać także o okresowym przycinaniu trawy także uzupełnianiu ewentualnych braków w murowanie, spowodowanych na przykład wysuszeniem trawy. To, jak często należy ścinać trawnik zależne jest przede wszystkim od aktualnych warunków pogodowych – w okresie bardzo upalnej pogody, warto z tego zrezygnować, gdyż dłuższa trwa znacznie lepiej zatrzymuje w sobie wodę. Podobnie należy postępować w przypadku drzew. Pamiętać należy szczególnie o usuwaniu uschniętych gałęzi czy też konarów. Są one nie tylko nieestetyczne ale mogą spowodować zagrożenie dla osób, które z danego ogrodu korzystają. W coraz większej liczbie ogrodów można spotkać oczka wodne, które również wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Ważne jest ich regularne czyszczenie, oraz zakrywanie oczka wodnego jesienią za pomocą specjalnej siatki. Wszelkie elementy roślin, czy też liście drzew należy z oczka wyławiać, gdyż mogą one powodować przyspieszony wzrost glonów.

Utrzymanie ogrodu w dobrym stanie jest możliwe tylko z zachowaniem odpowiednich zasad. dotyczyć one mogą na przykład regularnego podlewania, czy też przycinania trawnika i drzew w ogrodzie. Te czynności pielęgnacyjne, muszą być przede wszystkim dostosowywane do rodzaju roślinności, która występuje w przestrzeni danego ogrodu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.ogrodydawid.pl!