leżak plażowy składany

Jak wybrać najlepszy leżak plażowy?

Wypoczynek nad brzegiem morza to dla wielu osób synonim wakacyjnego relaksu. Na plaży można się spacerować, pływać w morzu, czy grać w siatkówkę. Jednak prędzej czy później trzeba zorganizować sobie miejsce do odpoczynku. Leżenie na ręczniku czy kocu rozłożonym na piasku nie jest zbyt wygodne.

Praktyczny i wygodny leżak

leżak plażowy składanyCiągle piasek będzie się na nas sypał, trudno też się dobrze ułożyć. Dlatego też zdecydowanie warto zabrać ze sobą wygodny leżak plażowy składany. Taki leżak nie zajmuje dużo miejsca. Można go przewieźć w bagażniku samochodu, czy ustawić za przednim siedzeniem. W pokoju hotelowym zmieści się do garderoby, można go także oprzeć o ścianę na korytarzu. Sam leżak powinien być na tyle lekki i poręczny, by dało się go przenieść trzymając w ręce. Wtedy nie trzeba martwić się o przeniesienie leżaka z hotelu na plażę. Druga kwestia to materiał z jakiego wykonany jest leżak. Stelaż jest metalowy albo drewniany. Zdecydowanie ten pierwszy jest lepszy. Metal (stal lub aluminium), nie będą korodować, więc nie trzeba martwić się o to, że jeśli zachlapiemy leżak to szybko się on zniszczy. Metal jest też odporny na uszkodzenia mechaniczne, piasek go nie porysuje. Drewno to z kolei naturalny i ekologiczny materiał.

leżak plażowy składanyDrewniany leżak lepiej się prezentuje, jest też masywniejszy, co wpłynie korzystnie na jego stabilność. Jednak drewno jest wrażliwe na działanie wilgoci i promieni słonecznych – może butwieć czy odbarwiać się. Jeśli chodzi o samo siedzisko to wykonane powinno być ono z mocnej, wodoodpornej tkaniny. Zwykła bawełna będzie przyjemniejsza w dotyku, ale może się odkształcać, jest mniej trwała. Mocna tkanina będzie odporna na działanie wilgoci, a także na plamy – w razie zabrudzenia trzeba ją przetrzeć wilgotną gąbką. Dobry leżak powinien mieć możliwość regulacji. Zwykle chodzi o samo oparcie – może być bardzie pionowe (do siedzenia), czy poziome (do leżenia). Czasem leżaki mają też możliwość podnoszenia i opuszczania części na której kładzie się nogi. Wtedy można siedzieć w pozycji wyprostowanej, ale wygodnie wyprostować sobie nogi. Dobry leżak powinien mieć też podłokietniki. Dzięki nim nie tylko czytanie książki na leżaku będzie łatwiejsze, ale także siadanie i wstawanie z niego.

Podsumowując, dobry leżak plażowy będzie mieć różne możliwości regulacji, będzie składany, miał solidną metalową ramę oraz siedzisko z wodoodpornej tkaniny. Taki leżak będzie mógł być używany przez wiele sezonów nie tylko podczas wakacji, ale też odpoczynku na tarasie, balkonie, czy też w ogrodzie.