automat do bramy skrzydłowej

Jak wybrać odpowiedni automat do bramy skrzydłowej?

Posiadanie napędu do bramy jest bardzo wygodne. Przede wszystkim zaoszczędza się czas podczas jej otwierania i zamykania, ponieważ nie trzeba wysiadać z samochodu. Jednak jego wybór, jak i montaż nie są takie proste. Trzeba skupić się na kilku najważniejszych czynnikach, tak by cała konstrukcja mogla działać prawidłowo.

Automat łatwy w obsłudze

automat do bramy skrzydłowej	Należy wziąć pod uwagę materiał, z którego została wykonana brama. Bardzo ważny jest jego ciężar, który możne zmieniać się zależnie od pory roku. Jeśli została ona wykonana z drewna, to podczas pory deszczowej, będzie ono nasiąkać i automatycznie zmieni się jego waga. W związku z tym do wszystkich pobranych parametrów należy doliczać około trzydziestu procent ich wartości, by być przygotowanym na każdą ewentualność. To samo dotyczy zabudowy środka konstrukcji. Jeśli jest one wypełniona i nie ma żadnych miejsc, przez które przedostawałoby się powietrze, również będzie mieć to wpływ na jej otwieranie, szczególnie podczas mocnego wiatru. Oczywiście nie tylko to jest ważne. Kiedy jest się w sklepie branżowym, każdy nowoczesny automat do bramy skrzydłowej w karcie informacyjnej ma podane, co jest w stanie obsłużyć. W związku z tym trzeba zwracać uwagę na długość skrzydła bramy, ponieważ na tej podstawie można dobrać wszystkie elementy.

automat do bramy skrzydłowej	Równie ważna jest jego waga, która przy niektórych modelach nie może przekraczać sześciuset kilogramów, a czasami nawet trzystu. Warto również zastanowić się jak często będzie się korzystać z całej konstrukcji. Jeśli nie przekroczy się tzw. pięćdziesięciu cykli otwierania i zamykania, oznacza to, że praca, którą będzie wykonywać, nie jest duża. W związku z tym nie musi posiadać dużej mocy. Większość fachowców radzi również zwrócić uwagę na odległość zawiasu od krawędzi słupka. Jednak warto określić to z pomocą fachowca, który będzie wszystko montować. Ostatnim elementem, który jest równie ważny, są słupki znajdujące się przy bramie. Ważna jest ich grubość i materiał, z którego są wykonane, ponieważ to do nich będzie przymocowana część napędu. Dopiero kiedy zbierze się wszystkie wymiary, można bez problemu przystąpić do wyboru odpowiedniej automatyki. Kupno konkretnego rodzaju napędu może być trudne. Jednak z pomocą osób doświadczonych powinno dobrać się odpowiedni model, który będzie służył przez lata.

Oczywiści po montażu, który powinien wykonać fachowiec, należy dbać o każdą część automatyki, nawet o najmniejsze elementy, których nie widać. W ten sposób nic nie ulegnie awarii w krótkim czasie i zaoszczędzi się pieniądze.