najlepszy opryskiwacz

Jak wybrać odpowiedni komputer do opryskiwacza?

Rolnictwo to dziedzina, w której na szeroką skalę wykorzystuje się nowoczesne technologie. W przypadku opryskiwaczy rolniczych sterowanie tymi urządzeniami odbywa się przy pomocy zaawansowanych komputerów, które montuje się w kabinach ciągników. Dzięki temu rolnik, który chce zmienić parametry pracy opryskiwacza, nie musi nawet zatrzymywać maszyny.

Nowoczesne opryskiwacze

funkcjonalne komputery do opryskiwaczyChcąc unowocześnić korzystanie z opryskiwacza, można wymienić komputer na taki, który posiada większą liczbę funkcji i pozwala lepiej dopasować sposób pracy urządzenia. Nowoczesne komputery do opryskiwaczy posiadają wbudowane wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości. Ich przekątna może wynosić nawet ponad 7 cali. Oprogramowanie do komputera można instalować za pomocą slotu na kartę pamięci. Do komputera podłączone są wszystkie elementy opryskiwacza, włącznie z kamerami, które monitorują jego pracę. Sam komputer montuje się w dogodnym miejscu w kabinie. Wszystkie przewody powinny zostać do niego doprowadzone w postaci wiązki. Sterowanie zaworem głównym także odbywa się z poziomu komputera. Urządzenie może posiadać wbudowaną pamięć wewnętrzną, dzięki czemu nie trzeba go za każdym razem konfigurować od nowa.

najlepszy opryskiwaczBardziej zaawansowane urządzenia posiadają moduły GPS, dzięki którym można ustalać położenie ciągnika. Wydajne i funkcjonalne komputery do opryskiwaczy oferowane są także przez polskich producentów. Do komputera należy podłączyć czujnik prędkości, dzięki czemu urządzenie będzie w stanie określić, czy w danym momencie ma zwiększyć, czy zmniejszyć ilość natryskiwanego oprysku. Moduł sterujący łączy się z elementami znajdującymi się w skrzynce na zewnątrz. Po odłączeniu opryskiwacza od ciągnika rolniczego nie trzeba demontować komputera, wystarczy odpiąć wszystkie wtyczki. Dostarczane przez krajowych producentów komputery do opryskiwaczy posiadają wszystkie ustawienia w języku polskim. Komputery są w stanie funkcjonować prawidłowo nawet przez kilkaset tysięcy cykli pracy, co zapewnia trwałość urządzenia na wiele lat. Na ekranie rolnik widzi informację o tym, ile płynu zostało jeszcze w zbiorniku.

Wartość ta może być podawana w formie graficznej lub w litrach. Komputer informuje także o przepływie mierzonym w litrach na minutę oraz o prędkości ciągnika rolniczego. Informacja o ciśnieniu roboczym pozwala kontrolować prawidłową pracę opryskiwacza rolniczego. Komputery są uniwersalne i pasują do różnych modeli opryskiwaczy. Producenci komputerów dołączają do nich szczegółowe instrukcje, które pozwalają na ich samodzielne podłączenie.