odkurzacze profesjonalne

Jak wybrać odpowiedni odkurzacz do warsztatu?

Pracując w warsztacie ważne jest, by po skończonej pracy posprzątać i przygotować stanowisko na kolejny dzień. Jednak nie zawsze można to zrobić samodzielnie, tylko za pomocą ścierki, czy szczotki. Zajmując się drewnem, lakierami, czy nawet samochodami często w pomieszczeniu gromadzą się niebezpieczne i trudne do czyszczenia substancje, w związku dobrym wyjściem jest inwestycja w profesjonalny odkurzacz.

Wielofunkcyjne odkurzacze warsztatowe

odkurzacze profesjonalneObecnie na rynku dostępnych jest ich wiele rodzajów, które przystosowane są do określonych zabrudzeń. Wyróżnia się trzy klasy tych urządzeń. Pierwsza z nich, czyli klasa L sprawdzi się w warsztatach stolarskich, a także przy pracach remontowych, czy budowlanych. Druga z nich – M, idealnie nada się przy sprzątaniu odpadków z kamieni, betonu, tynku, czy drewna. Ostatnia, czyli klasa H, stosowana jest głównie w miejscach gdzie gromadzi się wiele substancji, które mają negatywny wpływ na organizm człowieka. Oprócz odpowiedniego dopasowania urządzania do miejsca pracy należy wyszkolić pracowników w jego obsłudze, a przede wszystkim upewnić się, że każda osoba zajmująca się opróżnianiem założy odpowiednie rękawiczki, które ochronią jej dłonie przed zebranymi odpadkami.

odkurzacze profesjonalneOdkurzacze profesjonalne do warsztatu zazwyczaj są wyposażone w wiele innych funkcji, których nie spotkamy w tych zwykłych. Przede wszystkim mogą być przystosowane do suchych jaki i mokrych odpadów. Dodatkowo posiadać funkcję samoczyszczenia, czy gniazdo zasilające, do których można podłączać inne urządzanie elektryczne i bez problemu z nich korzystać. Jednak najważniejsza jest ich moc. Na to głównie trzeba zwrócić uwagę przy kupnie. Najtańsze odkurzacze potrafią osiągnąć około 1000 W, a te najdroższe nawet 3000 W. Ponadto przy dużym warsztacie warto wyposażyć się w sprzęt, który będzie posiadał kilkunastometrowy przewód, tak by bez swobodnie poruszać się po całej powierzchni. Problemem nie będzie również waga urządzania, ponieważ mimo, tego, że może osiągnąć nawet dziesięć kilogramów, wyposażone zostanie w trwałe kółka, dzięki którym będzie się sprawnie poruszać. Przy zakupie profesjonalnych odkurzaczy ich cena rozpoczyna się od ośmiuset złotych, a kończy nawet na trzech tysiącach. Wszystko zależy od tego jaki model jest potrzebny i jak często będzie używany.

Do każdego odkurzacza przemysłowego dołączona jest gwarancja, która trwa zazwyczaj dwanaście miesięcy, bądź dłużej w zależności od wyposażenia. Korzystając z takiego urządzanie trzeba pamiętać, by robić to dobrze i pewnie, dodatkowo zakładając odpowiednie rękawiczki i obuwie, by uniknąć jakiegokolwiek skaleczenia.