ekskluzywne żyrandole do salonu

Jak wybrać żyrandol do salonu?

Wybór odpowiedniego źródła światła w salonie wpływa na samopoczucie domowników. Największe znaczenie ma główne źródło światła, czyli żyrandol. Można oprócz niego zastosować dodatkowe lampy punktowe, na przykład do czytania, ale to właśnie żyrandol ma największy wpływ na to, jak odbiera się dane wnętrze. Powinien on nie tylko spełniać swoje zadanie i dobrze świecić, ale też prezentować się odpowiednio do stylistyki wnętrza.

Wyjątkowe żyrandole – jakie wybrać?

żyrandol do pokojuWybór żyrandoli jest ogromny, a ich ceny wahają się od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkunastu tysięcy. Podstawowym parametrem żyrandola jest liczna źródeł światła. W małym salonie dobrze sprawdzi się 1-punktowy żyrandol z kloszem, natomiast w większych pomieszczeniach trzeba pomyśleć o czymś bardziej rozbudowanym. Żyrandole dostępne są w różnych kolorach – białym, czarnym czy złotym. Do wykonywania żyrandoli używa się takich materiałów jak metal, szkło czy tkaniny. Rzadziej można spotkać żyrandole z elementami drewnianymi, które dobrze pasują do rustykalnych salonów. Żarówki mogą być schowane za osłoną w postaci abażuru lub klosza, a także odsłonięte. Klosz rozprasza światło i sprawia, że żarówka nie oślepia, kiedy się na nią spojrzy.

ekskluzywne żyrandole do salonuNiektóre żyrandole posiadają możliwość regulacji wysokości, na której znajdują się źródła światła. Wysokiej jakości ekskluzywne żyrandole do salonu mogą posiadać gwinty typu E27, E14 lub GU10. W nowoczesnych pomieszczeniach wykorzystuje się żyrandole zaprojektowane w stylu designerskim, minimalistycznym lub industrialnym. Jako źródło światłą można wykorzystywać żarówki żarnikowe lub energooszczędne. Zasilanie żyrandola nie wymaga dodatkowego transformatora, wystarczy podłączyć go do instalacji elektrycznej 230 V. Żyrandol z większą liczbą źródeł światła można podłączyć do podwójnego włącznika i zapalać tylko te żarówki, które akurat są potrzebne. Żyrandol do salonu musi łączyć w sobie funkcjonalność i estetykę. Można także zdecydować się na żyrandol świecznikowy, który lepiej prezentuje się w klasycznych wnętrzach.

W dużych i otwartych salonach dobrze wyglądają industrialne i loftowe żyrandole, które posiadają dużo źródeł światła. Do ich wykonywania wykorzystuje się głównie takie materiały jak metal, szkło i tworzywa sztuczne. Wybierając żyrandol, należy skupić się na uniwersalnej kolorystyce, która będzie pasowała do wnętrza nawet po tym, jak za kilka lat przeprowadzi się remont i pomaluje ściany na inny kolor. W dużych salonach oprócz żyrandola można także zamontować kinkiet, który pozwoli oświetlić stół lub kanapę.