wyprany dywan

Jaka metoda prania wykładzin dywanowych jest najlepsza?

Zabrudzenia, powstałe na powierzchni wykładzin dywanowych, sprawiać mogą poważne problemy w czasie ich usuwania. Mają one bowiem tendencję do utrwalania się i przenoszenia się na coraz głębsze warstwy tkaniny. Właśnie z tego względu, tak istotne jest dobranie odpowiedniej metody usuwania takich zabrudzeń.

Pranie dywanów metodą ekstrakcyjną

solidne pranie dywanu Tradycyjne pranie w pralce nie jest w stanie usunąć zdecydowanej większości zabrudzeń powstałych na tapicerce. Często doprowadzić ono może jedynie do ich utrwalenia. Właśnie z tego względu, tak często wykorzystywane są takie metody czyszczenia, jak pranie ekstrakcyjne. Opiera się ona na uprzednim poddaniu zabrudzeń działaniu specjalnego środka chemicznego. Spowoduje ono, że dana plama na tapicerce najpierw ulegnie rozpuszczeniu, a następnie wyschnie, przekształcając się w proszek. Dzięki temu, usunięcie takich zabrudzeń będzie równie łatwe, co pozbycie się wysuszonego błota. W tym celu sprawdzi się odkurzacz o odpowiednio dużej mocy, na przykład ten przemysłowy. Jeżeli chodzi o pranie wykładzin dywanowych na terenie Warszawy, to najczęściej wybieraną w takiej sytuacji metodą jest właśnie pranie ekstrakcyjne. Zastosować ją można na dywanach stworzonych z różnych włókien.

wyprany dywan Co więcej, jest to metoda bezpieczna, zarówno dla użytkowników dywanu, jak i tekstyliów, z których został on wykonany. Sposób działania metody ekstrakcyjnej, minimalizuje ryzyko powstania na powierzchni dywanu wszelkich przebarwień, które są nieodwracalne i skłaniają zazwyczaj do jego natychmiastowej wymiany. Z drugiej strony, pranie ekstrakcyjne nie wymaga najczęściej stosowania agresywnie działających środków chemicznych. Dzięki temu, dywan zaraz po jego oczyszczeniu, nadaje się do normalnego użytku nawet przez osoby z alergiami. Pranie ekstrakcyjne wykładzin jest również w pełni bezpieczne dla małych dzieci, czy też dla zwierząt. Efekty użycia tej metody są tak dobre, że pozwalają na przywrócenie dawnego wyglądu niemal każdej tapicerki, niezależnie od intensywności jej wykorzystywania. Skuteczne pranie tapicerki dywanowej jest możliwe dzięki różnym, nowoczesnym metodom o wysokiej skuteczności.

Przykładem jest pranie ekstrakcyjne, które swoją popularność zapoczątkowało od stosowania w przypadku tapicerki samochodowej. Z czasem jednak okazało się, że podobnie korzystne rezultaty metoda ta jest w stanie zapewnić w przypadku tapicerki dywanowej. Mimo wysokiej skuteczności, pranie ekstrakcyjne jest w pełni bezpieczne i wygodne nawet dla najbardziej wrażliwych dywanów. Właśnie to sprawia, że jest to metoda tak bardzo popularna.