serwis bram automatycznych

Jakie automatyczne bramy garażowe proponują producenci?

Przy wyborze bramy garażowej powinniśmy kierować się nie tylko ceną. Choć oczywiście to, jak bardzo naruszymy stan portfela, jest ważne dla wielu osób, należy mieć na uwadze fakt, że za wysoką jakość najzwyczajniej w świecie trzeba trochę zapłacić. Warto więc kierować się parametrami technicznymi, gdyż to one mają największy wpływ na jakość bramy.

Serwis bram i profesjonalne usługi

serwis bram automatycznych Istotną sprawą jest też rodzaj zamontowanej automatyki – siłowniki powinny być odpowiednio dopasowane do ciężaru bramy garażowej, gdyż tylko w ten sposób zapewnimy jej właściwe działanie. Jeśli nie dobierzemy automatyki dokładnie, mogą zdarzyć się usterki lub awarie. Na szczęście nigdy nie wymagają one wymiany całej bramy. Zazwyczaj wystarcza skorzystanie z profesjonalnej usługi, jaką jest serwis bram automatycznych. Profesjonaliści, którzy dobrze znają się na swoim fachu, poradzą sobie z każdym rodzajem usterki, niezależnie od tego, czy zaszwankowała automatyka bramy uchylnej, czy może segmentowej. Tą kwestią nie powinniśmy więc się przejmować. Poświęćmy uwagę doborowi odpowiedniej bramy – od jej rodzaju może bowiem zależeć też ta podatność na uszkodzenia.

serwis bram automatycznych Bramy uchylne są tymi najczęściej kupowanymi przez klientów – ich popularność wiąże się chyba z długą tradycją, gdyż obecnie pojawiły się rozwiązania o wiele bardziej komfortowe. W przypadku bramy uchylnej, musieliśmy zawsze pamiętać o tym, aby zachować odpowiednią ilość wolnego miejsca na otworzenie skrzydła bramy – w przypadku małej ilości miejsca na zewnątrz, taka brama nie spełni dobrze swojej roli. Alternatywą są bramy segmentowe – ich działanie opiera się na specjalnym mechanizmie wsuwania segmentu do góry, równolegle do sufitu. To rozwiązanie komfortowe, jednak obecność tak zaawansowanej automatyki może wiązać się z większą możliwością występowania usterek i koniecznością skorzystania z serwisu bram automatycznych. Trzecią opcją są bramy rolowane – inaczej nazywane żaluzjowymi. Są podobne do opisywanych bram segmentowych, jednak podnoszą się jak klasyczna żaluzja okienna. Napęd elektryczny sprawia, że są naprawdę komfortowe. Jak widać, wybór automatycznych bram garażowych jest naprawdę szeroki – z pewnością, jeśli dokładnie uda nam się przemyśleć tę decyzję, wybierzemy bramę, która odznacza się najmniejszą awaryjnością.

Jak było wspomniane na początku – nie warto przejmować się ceną. Zakup bramy jest najczęściej inwestycją jednorazową, brama zaś będzie nam służyć w sposób niezawodny przez naprawdę długie lata. Dlatego jest to zawsze zakup wart swojej ceny.