ogrodzenia Wiśniowski

Jakie funkcje pełnią ogrodzenia?

Nikt chyba nie wyobraża sobie, że mógłby nie ogrodzić swojej działki. W Stanach Zjednoczonych faktycznie teren wokół domu rzadko jest grodzony, a jak już to często stawia się mały dekoracyjny płotek. Jednak w Polsce dobre ogrodzenie to absolutna podstawa.

Jakie ogrodzenie się sprawdzi?

ogrodzenia paneloweDo wyboru są te drewniane, metalowe, pełne i z siatki, a do tego dobrać można zaciemniające maty, trzcinowe pokrycia, czy też postawić na żywopłot. Dużym powodzeniem cieszą się zarówno solidne ogrodzenia Wiśniowski we Wrocławiu, jak również ogrodzenia wykonywane na zamówienie. Dobry stolarz czy kowal zrobi je bez problemu. Warto się jednak zastanowić nad tym jakie funkcje pełni ogrodzenie, bo nie zawsze jest to takie oczywiste. Przede wszystkim ogrodzenie ma nas oddzielać od sąsiadów oraz od ulicy, a tym samym – zapewniac prywatność. Nikt by raczej nie chciałby nieznajomi podchodzili pod jego okna i zaglądali do środka. Oczywiście różne rodzaje ogrodzeń lepiej lub gorzej sobie radzą z tą funkcją. Przykładowo, siatka jest transparentna, także widać przez nią dom i ogród. Można oczywiście na niej położyć trzcinową matę lub siatkę ogrodniczą, jednak to dodatkowe koszta.

ogrodzenia WiśniowskiNajlepsze będą w tym zakresie ogrodzenia betonowe, gabiony czy też pełne ogrodzenia z drewna np. ze sztachet ustawionych blisko siebie. Druga funkcja ogrodzenia dotyczy bezpieczeństwa. Płot chroni nas przed złodziejami, a przynajmniej utrudnia ich dostanie się na teren naszej posesji. Tutaj dobrze się sprawdzą ostro zakończone ogrodzenia metalowe, a także te z drutem kolczastym. Również betonowe będzie dobre, ponieważ zwykle jest wysokie i trudno go przeskoczyć, a w przeciwieństwie do siatki nie posiada ,,otworków” na których można się oprzeć i wspiąć. Trzecia rzecz to izolacja akustyczna. Mieszkając przy ruchliwej ulicy zgiełki jest bardzo uciążliwy. Warto zatem postawić na ogrodzenie zabudowane, grubsze np. gabion, które będzie zatrzymywać hałas. Dobrym wyborem będzie także żywopłot. I ostatnia funkcja ogrodzenia to ta związana z dekoracyjnością. Płot stanowi ,,ramkę” ogrodu i może dodać mu uroku. Tu najlepsze będą ogrodzenia kute lub drewniane, szczególnie te wykonywane na zamówienie. Do ogrodzenia trzeba oczywiście dobrać też pasującą bramę oraz furtkę.

Podsumowując, ogrodzenie pełni funkcję bezpieczeństwa, ozdoby, zachowania prywatności oraz izolacji akustycznej. W związku z tym warto dokładnie przeanalizować oferty producentów, tak by znaleźć doskonały model, który spełni nasze oczekiwania i będzie dopasowany do naszego pięknego ogrodu.