dekoracyjny panel na ścianę

Jakie panele dekoracyjne warto wybrać?

Co jakiś czas moda w kwestii urządzania wnętrz się zmienia. Raz dominuje styl minimalistyczny, a innym razem dekoracyjny styl francuski. Nie inaczej jest z dekoracjami do wnętrz. Dawno temu wiele osób kolekcjonowało słoniki z podniesioną trąbką i porcelanowe figurki. Kolekcje zbierały kurz, część się zbijała, nie było na nie miejsca. Potem przyszła moda na dodatki tekstylne.

Panele w korzystnej cenie

dekoracyjny panel na ścianęDekoracyjne poduszki, zasłony, czy puchate dywaniki zagościły na salonach. Niestety, ich czyszczenie jest problematyczne, często trzeba było wzywać specjalne firmy. Obecnie panuje moda na ozdabianie ścian. Zamiast zdjęć z wakacji, czy reprodukcji obrazów można kupić dekoracyjny panel na ścianę w atrakcyjnej cenie. Panele przestrzenne wykonane ze sklejki czy drewna są lekkie, ale trwałe. Zawiesza się je na gwoździach, specjalnych haczykach, mniejsze panele można przyklejać też na budowlaną taśmę dwustronną (musi mieć dobry klej, by panel dobrze się trzymał podłoża). Panele nie zajmują przestrzeni na szafkach, nie brudzą się tak jak dywany. Można je powiesić w dowolnym miejscu na ścianie, a jak wizja wnętrza się zmieni to przewiesić go w inne miejsce. Jakie panele można wybrać? Do wnętrz w stylu eko, Urban jungle sprawdzą się motywy z kwiatami i drzewami.

dekoracyjny panel na ścianęSam panel może mieć kształt np. tulipana lub kształt prostokątna z ,,wpisanym” w nie rozłożystym dębem. Również popularne są panele ze zwierzętami w formie geometrycznych wzorów. Głowa wilka, sarny, czy kota ,,złożona” z trójkątów i kwadratów będzie się prezentowała bardzo modnie i stylowo. Do wnetrz orientalnych i pełnych koloru można wybrać zestawy mandali. W zestawie jest ich kilka i mają różne wielkości. Można je ułożyć w jednej linii, w kole, czy w innym skupisku. Kolorowe mandale na pewno przyciągną wzrok gości. Zawsze można skorzystać z jeszcze innej opcji jaką są ścienne napisy. Mogą być one w języku polskim lub angielskim. Często są to hasła motywujące lub napawające optymizmem, związane ze słońcem, radością, czy rodziną. W pokojach dziecięcych można zawiesić napis z imieniem malucha na ścianie nad łóżeczkiem. Jeśli w ofercie sklepu nie ma nic co by nam odpowiadało to zawsze można skontaktować się z producentem czy wykona dla nas wybrany panel w innym kolorze czy rozmiarze, lub czy wykona nasz wzór.

Bez względu na to jaki panel się wybierze to warto jest celować w panele dekoracyjne wykonane z solidnego materiału, tak by ozdobny panel jak najdłużej dobrze się prezentował na ścianie w pokoju dziennym, dziecięcym, czy w sypialni.