pergola drewniana

Jakie pergole tarasowe są modne w tym sezonie?

Wiosenno-letni czas to idealny moment, żeby zastanowić się nad ogrodowym wypoczynkiem. Warto więc pomyśleć nad funkcjonalną pergolą tarasową, która zapewni przede wszystkim ochronę przed słońcem i pozwoli na relaksujący czas w gronie rodziny i przyjaciół. Obecnie na rynku jest naprawdę szeroka oferta producentów, więc każdy znajdzie coś dla siebie i swojego ogrodu.

Pergole to konstrukcje, które składają się z podpór oraz różnego typu zadaszeń

modne pergole na tarasieKażdy, nawet najmniejszy ogród, może zamienić się w przytulne miejsce do spędzania wolnego czasu. To także świetny element dekoracyjny dla domu, niezależnie czy decydujemy się na klasykę z drewna, czy bardziej nowoczesne i modne pergole na tarasie. Idealnym wyborem dla połączenia jakości i designu jest pergola aluminiowa. To hit tego sezonu! Architekci krajobrazu i dekoratorzy wnętrz starają się dopasować pergolę do elewacji, bądź tak wkomponować ją w otoczenie, by stworzyć spokojny, niemal intymny charakter, nawet na najmniejszej przestrzeni. Połączenie metalowego wykończenia konstrukcji z meblami i tekstyliami, a także urokliwym światłem, zapewni dobry wypoczynek. Optymalnym rozwiązaniem w takiej przestrzeni jest dodanie drewnianych elementów, na przykład w postaci drewnianych mebli, które mogą być wykorzystane dla niedzielnego relaksu czy obiadu dla rodziny i znajomych.

pergola drewniana Zdobne pergole to dodatkowo idealne miejsce dla pnących się roślin, dzięki zastosowanym w jej konstrukcji drewnianym lamelom. Z łatwością można zmienić takie miejsce w piknikową przestrzeń dla znajomych i rodziny. Przyjemność płynie ze wspólnego czasu spędzonego w dobrze zaprojektowanej przestrzeni tarasowej! Dzięki odpowiedniej aranżacji pergoli można korzystać z niej również zimą. Sprawdzą się tutaj dodatkowe oszklenia i podłączenie systemu grzewczego jako zapobieganie wychładzaniu się pomieszczenia. Stworzy to dodatkową przydomową przestrzeń, ponieważ takie konstrukcje są instalowane głównie bezpośrednio do budynku. Coraz większy wybór sprawia, że dobranie pergoli tarasowej do każdego otoczenia to żaden problem.

W tym sezonie warto postawić na połączenie klasyki z nowoczesnością – metalowe wykończenie pergoli i niebanalne dodatki to klucz do udanych letnich poranków i klimatycznych wieczorów. To dobre uzupełnienie przestrzeni ogrodowej i idealne miejsce do spędzania wolnego czasu z najbliższymi z dala od uporczywych spojrzeń sąsiadów. Solidnie wykonana przez sprawdzonych producentów, zapewni zaciszny zakątek do odpoczynku na długie lata.