zestawy łazienkowe retro

Jakie zestawy łazienkowe retro należą do najmodniejszych?

Wśród styli aranżacyjnych coraz większą popularnością cieszy się design retro – niczym z minionych wieków. Łazienka to miejsce odpoczynku i codziennych przygotowań, dlatego powinna wyglądać jak najlepiej, co przysłuży się relaksowi. Stąd też biorą się ciekawe rozwiązania projektanckie, które mają na celu przygotowanie tego pomieszczenia do jak najwłaściwszego spełnienia oczekiwań domowników spragnionych widoku ładnych mebli.

Łazienka w stylu retro

zestawy łazienkowe retroPrzemyślany design powinien iść w parze z funkcjonalnością, dlatego warto dowiedzieć się, jakie są najmodniejsze zestawy tego typu, które nie tylko wyglądają wspaniale, ale są też wygodne w użyciu. Wśród najbardziej popularnych rozwiązań aranżacyjnych do łazienki należy wymienić złote elementy, przywodzące na myśl styl art déco lub może secesję. Wysoka estetyka takiego zestawu to wynik połączenia wysokojakościowego drewna oraz wyprofilowanych detali metalowych. Złote baterie, a także klamki czy inne uchwyty stanowią bardzo modne rozwiązanie, które obecnie jest stosowane w wielu łazienkach. Niezwykle modne są komplety rodem z królewskich pomieszczeń – wyfrezowane powierzchnie szuflad czy szafek wpływają pozytywnie na uzyskanie takiego efektu. Ciekawe rozwiązanie stanowią najmodniejsze zestawy łazienkowe retro, które wsparto na giętych nóżkach.

zestawy łazienkowe retroTego rodzaju meble często występują w jasnych kolorach lub też w bieli, dzięki której pasują do każdego rodzaju aranżacji. Z pięknym designem w parze musi iść funkcjonalność oraz wytrzymałość. Tej ostatniej cesze przysłużyć się mogą materiały, które są całkowicie odporne na wilgoć. Aby drewno nie butwiało powinno być pokryte powłoką, która zapobiegnie przedostawaniu się wody do jego struktury. Dzięki temu materiał nie będzie pęcznieć, pleśnieć czy blaknąć – pozostanie w nienaruszonej i pięknej formie. Powleczone są często również elementy metalowe w postaci klamek, baterii czy innych uchwytów. Dzięki temu są nie tylko bardziej odporne na wilgoć, ale i mniej śliskie, co ma znaczenie, kiedy chwyta się je mokrą dłonią. Do najmodniejszych zestawów łazienkowych retro należą komplety ze złotymi klamkami przywodzącymi na myśl style minionych epok – art déco lub secesję.

Niezwykle ciekawym pomysłem są gięte nóżki, na których wspierają się meble. Warto zwrócić uwagę również na zestawy, w których drewno zostało pomalowane prześwitującą farbą, dzięki czemu doskonale widać słoje. Tego rodzaju komplety, bogate w motywy florystyczne, wspaniale nadają się do stworzenia aranżacji rustykalnej, która tworzy kompozycję rodem z XIX-wiecznej, bardzo malowniczej wioski.