specjalny sznurek do prasy

Jakiego sznurka do prasy używać?

W gospodarstwie rolnym zapotrzebowanie na sznurki jest przeważnie bardzo wysokie. Sznurek przydaje się podczas prac porządkowych i konstrukcyjnych. Można korzystać z niego podczas wiązania snopów lub przygotowywania bel siana. Do kształtowania słomy wykorzystuje się maszyny, które pozwalają uzyskać pożądaną kubaturę.

Ułatwia to załadunek, transport oraz rozładunek bel i snopów

specjalny sznurek do prasy 4000mŻeby siano nie utraciło swojego kształtu wykorzystuje się sznurek. Obecnie sizalowe sznurki zostały wyparte przez polipropylenowe – tworzywo sztuczne jest tańsze i łatwo dostępne, a technologia jego produkcji dobrze znana. Kluczowym parametrem sznurka rolniczego jest jego grubość. Rolnicy sprawdzają parametr TEX – im jest on wyższy, tym grubszy i trwalszy jest sznurek. Do prasy wysokiego zgniotu należy zastosować inny sznurek niż do prasy niskiego zgniotu. Istotna jest waga kostki oraz sposób jej transportu. W przypadku kostek ważących do 10 kilogramów, które będą transportowane ręcznie, należy wykorzystywać sznurek o wartości TEX na poziomie przynajmniej 2000. Kostki przeznaczone do transportu mechanicznego mogą ważyć do 200 kilogramów. W prasach niskiego zgniotu preferowane są sznurki o mniejszego wartości TEX – 1000 lub 1250. Zerwanie sznurka podczas pracy powoduje konieczność zatrzymania maszyny oraz ponownego naplecenia. Wysokiej jakości specjalny sznurek do prasy 4000m można kupić w markecie rolniczym, sklepie budowlanym lub hurtowni ogrodowej.

specjalny sznurek do prasyNajmniejsze rolki, przeznaczone do ręcznego zwijania i prac ogrodowych, ważą 100 gramów, największe nawoje mogą ważyć nawet kila kilogramów. W przypadku sznurka o grubości TEX wynoszącej 1000, nawój o długości 4000 metrów będzie ważył 4 kilogramy. Do polipropylenu dodaje się stabilizator UV, dzięki czemu sznurek wykazuje wysoki poziom odporności na działanie promieniowania ultrafioletowego. Sznurki sprzedawane są w nawojach bez węzłów. Alternatywą dla polipropylenu jest sizal, który jest w stu procentach naturalnym materiałem. Sznurki do pras wykorzystywane są w prasach zwijających i snopowiązałkach. Wahanie masy liniowej (TEX) może wynosić około 3%. Polipropylenowy sznur do prasy wykonywany jest poprzez skręcanie ze sobą włókien. Sznur może być wykonany w kolorze białym, niebieskim czy żółtym, co pozwala na oznaczanie różnych obiektów.

Oprócz rolnictwa sznury polipropylenowe są stosowane także w ogrodnictwie, sadownictwie czy budownictwie. Z pomocą sznura można zabezpieczać wełnę mineralną. Sznur może być eksponowany na działanie warunków atmosferycznych, takich jak intensywne opady oraz porywiste wichury. Podczas odwijania sznurek nie plącze się.