odkurzacz ręczny akumulatorowy

Kiedy przydaje się odkurzacz ręczny?

Każda osoba mająca w swoim domu dywany i wykładziny musi posiadać odkurzacz. Tylko w taki sposób da się skutecznie wyczyścić zarówno małe chodniczki, jak i grube, puszyste dywany. Nowoczesne odkurzacze mają nie tylko funkcję samego odkurzania, czyli zasysania kurzu, sierści zwierząt, czy okruszków, ale także prania (czyszczenia) na mokro.

Mały i wydajny odkurzacz

odkurzacz ręczny akumulatorowyW ten sposób dywany można odświeżyć, pozbyć się drobnoustrojów, jak i plam. Duży odkurzacz na pewno jest wtedy przydatny, ale czy zawsze konieczny? Przenoszenie dużego, ciężkiego odkurzacza z miejsca na miejsce podczas porządków bywa uciążliwe. Nawet jeśli mamy centralny odkurzacz w domu to i tak musimy przenosić rury z miejsca na miejsce. Poza tym, czasem mamy w domu tylko mały dywanik pod stolikiem kawowy, do którego nie potrzeba wielkiego odkurzacza. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest wydajny odkurzacz ręczny akumulatorowy. To małe, poręczne urządzenie, które jest bardzo lekkie i dobrze leży w dłoni. Dzięki temu nawet przy dłuższym sprzątaniu nie będziemy czuli się zmęczeni. Odkurzacz mimo niewielkich rozmiarów ma sporą moc ssącą, więc bez problemu zbierze wszelkie zabrudzenia. Akumulator wystarczy na całą sesję sprzątania, nie ma tu kabli, które się plączą i do których trzeba co chwila szukać gniazdka, by je podłączyć.

odkurzacz ręczny akumulatorowyKiedy sprawdzi się taki odkurzacz? Na pewno może on zastąpić tradycyjny odkurzacz, jeśli ktoś posiada jedynie niewielki dywanik np. w salonie pod ławą lub w pokoju dziecięcym. Wtedy zakup dużego, drogiego odkurzacza mija się z celem. Byłoby to niepotrzebne wydawanie pieniędzy, a poza tym wyciągnięcie odkurzacza i jego podłączenie zajęłoby więcej czasu jak samo odkurzanie. Mały odkurzacz będzie też idealny do czyszczenia mebli. W zagłębienie między siedziskiem a oparciem kanapy, czy foteli często wlatują okruszki czy inne drobinki, których trudno jest się pozbyć. Ręczny odkurzacz o wyprofilowanej końcówce z łatwością poradzi sobie w wyczyszczeniem mebli. Sprawdzi się też przy odkurzaniu tapicerki samochodowej. Zabieranie do auta dużego odkurzacza byłoby niepraktyczne, czy wręcz niemożliwe. Tylko jeśli mamy kontakt w garażu to dałoby się go użyć. Znowu odkurzacze samochodowe, ładowane w miejscu na zapalniczkę, mają zwykle małą moc. Lepsze są standardowe ,,domowe” odkurzacze ręczne.

Zdecydowanie zakup odkurzacza ręcznego powinny rozważyć wszystkie osoby, które mają w domu tylko małe dywaniki, meble tapicerowane, czy też samodzielnie sprzątają wnętrze swojego samochodu. Odkurzacz wydajny, poręczny i z dobrym akumulatorem na pewno będzie nam długo służył.