moddus 250 EC

Koncentraty do uprawy zbóż

Każdy rolnik chciałby mieć zawsze jak największe plony, żeby rośliny owocowały, rosły wysokie, a zysk z nich był duży. Jednak zmieniający się klimat wcale nie sprzyja rolnictwu. Pogoda jest zmienna, są długie okresy suche i mało opadów. W dodatku pojawiają się insekty które przywędrowały do nas ,,skuszone” lepszym klimatem, które nie boją się oprysków.

Co zatem powinien kupić rolnik, jeśli chce zadbać o zboże?

koncentrat moddus 250 ECNa rynku dostępnych jest wiele różnych preparatów w które dobrze jest zainwestować. Najlepsze są te w formie koncentratu. Może to być płyn, żel, rzadziej proszek, który dodaje się do wody do rozpuszczenia. Preparat w takim wydaniu może mieć pojemność maksymalnie kilku litrów, co ulatwia jego przechowywanie, transport, jak również rozcieńczanie – butelka nie będzie ciężka. W przypadku kupowania nieskoncentrowanego środka trzeba byloby nieraz zamówić całą paletę preparatu, co byłoby o wiele droższe i bardziej kłopotliwe. Czasem nawet dwieście mililitrów koncentratu wystarczy do zasotoswania na całym hektarze pola ze zbożem! To się naprawdę opłaca. A jakie środki warto kupować? Polecany jest przykładowo koncentrat Moddus 250 EC. Poprawia on ogólną kondycję roślin, a także reguluje wzrost zbóż.

moddus 250 ECSą różnego rodzaju nawozy i preparaty, które mają na celu zwiększenie ilości plonów oraz ich jakości, wydłużenie lub skrócenie poszczególnych części roślin (np. kiedy ważniejszy jest owoc to niepotrzebne są duże liście czy długie korzenie), jak również preparaty przyspieszające kwitnienie. Warto również omówić kategorię jaką stanowią środki ochrony roślin. A zagrożeń jest tutaj sporo. Zboże może być atakowane przez grzyby, insekty, ślimaki, chwasty, czy gryzonie. Każde niszczą rosliny na swój sposób. Insekty czy gryzonie najczęściej podgryzają plony, czyli niszczą już wyrośniętą, dojrzałą roślinę. Z kolei choroby grzybowe czy inne sprawiają, że nasiona w ogóle nie wyrosną, będą karłowate, czy nie będą owocowały. W każdym z tych przypadków efekt będzie taki sam – z pola nie zbierzamy żadnych plonów. Dlatego też rolnicy powinny systematycznie przeprowadzać opryski chroniące konkretny gatunek roślin, szczególnie przed szkodnikami obecnymi na danym terenie.

Reasumując, warto inwestować w różnorodne koncentraty rolnicze, które sprawią, że roślina będzie dobrze rosnąć i dawać plony, a jednocześnie nie zostanie zniszczona przez chwasty, czy też przez ślimaki. Mając w zanadrzu właściwy specyfik można szybko rozprawić się z każdym problemem i cieszyć się obfitymi zbiorami.