cięcie sklejki laserem

Laserowe wycinanie elementów ze sklejek

Laserowe wycinanie kształtów z wielu materiałów staje się coraz popularniejsze dzięki wykorzystaniu nowych technologii, pozwalających na otrzymanie precyzyjnych elementów. Decydują się na nie nie tylko firmy produkujące gadżety reklamowe, czy drewniane zabawki, ale sklejka o różnym kształcie stanowi także dekoracje wielu domów.

Cięcie sklejki w różne kształty

 cięcie sklejki laseremWycinanie jej za pomocą lasera pozwala uzyskać każdy kształt oraz wzór, dzięki czemu nawet osoby prywatne decydują się na składanie zamówień w firmach, które się tym zajmują. Cięcie sklejki laserem charakteryzuje się dużą precyzją wykonania i dbałością o najmniejsze szczegóły. Nowoczesne maszyny są w stanie co do milimetra odwzorować zaprogramowany wzór, dzięki czemu możemy otrzymać każdy interesujący nas przedmiot. Cena takiego zabiegu jest zależna od ilości wycinanych elementów, ich wielkości oraz skomplikowania projektu, co wpływa na czas pracy lasera. W przypadku braku gotowego projektu większość firm oferuje pomoc w jego wykonaniu, wystarczy podesłać zwykłe zdjęcie, a sami wyliczą powierzchnię. Równe cięcie sklejki laserem jest chyba największą zaletą przy wykonywaniu produktów o bardzo skomplikowanych kształtach. Istotną kwestią jest również fakt, że nie występują dość popularne nadpalenia niszczące efekt końcowy.

 cięcie sklejki laseremWiele ciętych sklejek zachowuje swój naturalny kolor, dlatego ważne jest by końce nie zrobiły się czarne pod wpływem temperatury. Najczęściej laserowe wycinanie stosowane jest do tworzenia drewnianych skrzyneczek również z grawerem, breloków i innych elementów dekoracyjnych wnętrz, czy miejsc publicznych. Firmy prowadzą często także swoje sklepy internetowe, w których sprzedają gotowe projekty oraz wykonane przedmioty o zdecydowanie niższej cenie. Czasem lepiej zdecydować się na gotowe rozwiązanie, niż poszukiwać wymyślnego projektu i dążyć do jego realizacji. Specjaliści wiedzą najlepiej jakie kształty można powycinać laserowo, by nie wpłynąć na wytrzymałość sklejki oraz aby dekoracja przez długi czas spełniała swoją rolę. Jest to również świetny pomysł na spersonalizowany prezent, ponieważ zamówienia można składać już od jednej sztuki. Nowoczesne maszyny służące do wycinania laserowego są zdecydowanie lepsze i dokładniejsze. Dotychczasowe rozwiązania pozostawiały po sobie wiele zabrudzeń, zniszczonego drewna oraz ostre krawędzie, które później musiały zostać poddane szlifowaniu.

Poza tym małe wzory nie mogły zostać wykonane tak precyzyjnie, jak to ma miejsce teraz. Laserowe cięcie sklejki jest zdecydowanie wygodniejsze oraz dba o najmniejsze detale uwzględnione w projekcie.