Letniskowy domek z drewna

Własna działka, zwłaszcza taka położona w atrakcyjnej lokalizacji, to fantastyczne miejsce na wypoczynek w najcieplejszych miesiącach roku. Nie tylko zaoszczędzimy, i to dużo, na kosztach noclegu, ale też będziemy mieć komfortowe warunki oraz, co jest bardzo ważne dla wielu osób, wciąż będziemy u siebie, a nie w pokoju hotelowym, przez który przewijały się już setki osób.

Producent domków z wyposażeniem

producent drewnianych domków letniskowych	Abyśmy mogli spędzać czas na działce, dłużej niż kilka godzin, musimy mieć gdzie spać i gdzie przygotować posiłki. Konieczne jest więc posiadanie domku letniskowego. Oferta producentów takich domków jest bardzo szeroka. Obejmuje przede wszystkim budynki o powierzchni do 35m2, parterowe lub z poddaszem nieużytkowym – czyli takie, na które nie jest potrzebne pozwolenie na budowę, wystarczy jedynie zgłoszenie. Taka powierzchnia domku wystarczy w zupełności na małą kuchnię z salonikiem, łazienkę i sypialnię. Domek będzie więc odpowiedni dla przynajmniej dwóch osób, ale jeśli kupimy rozkładaną kanapę, spokojnie pomieszczą się w nim cztery osoby lub więcej. Producenci drewnianych domków letniskowych oferują nie tylko sam domek, ale również jego wyposażenie, czyli większość mebli, jakich będziemy potrzebować. Zostaną one wykonane z tego samego materiału co sam domek, dlatego całość będzie wyglądać spójnie i każdy element będzie do siebie pasował.

producent drewnianych domków letniskowych	Ułatwi nam to doprowadzenie domku do stanu do zamieszkania, ponieważ będziemy musieli wstawić tylko część sprzętów, takich jak lodówka czy kuchenka. Jeśli chodzi o ceny, to oczywiście domki z częściowym wyposażeniem są droższe niż te bez niego. Nie jest to jedyna dodatkowo płatna opcja, która sprawi, że w domku letniskowym będzie się nam przyjemniej mieszkać. Warto rozważyć także dodatkową termoizolację, abyśmy mogli spędzać na naszej działce czas nie tylko latem, ale też wiosną i na początku jesieni, gdy temperatury nas nie rozpieszczają. Dodatkowo, latem budynek nie będzie się tak mocno nagrzewał, a dzięki pozamykanym okiennicom czy opuszczonym roletom uda się nam utrzymać w środku przyjemniejszą temperaturę. Oczywiście w bardziej nowoczesnym domku możemy też zamontować klimatyzację, na stałe albo przenośną. Innym wyposażeniem, w które warto zainwestować, jest ogrzewanie. Może być to mały kominek, na przykład koza, albo też bardziej nowoczesne rozwiązanie, jakim są panele na podczerwień.

Postawienie kozy będzie wymagało m.in. położenia na posadzce dookoła pieca niepalnego materiału, takiego jak płytki ceramiczne, aby przypadkowa iskra nie spadła na drewnianą podłogę. Z kolei panele podczerwone wymagają do działania dostępu do elektryczności, ale jeśli przewidujmy takie problemy, możemy zaopatrzyć się w mały agregat prądotwórczy.