gołębie

Montaż siatki na balkonie w bloku — czy jest konieczny?

Gołębie odchody na balkonie i połamane przez ptaki kwiaty w balkonowych skrzynkach to codzienność mieszkańców wielu miast. Oczywiście można czyścić każdego dnia podłogę, balustradę i parapet oraz sadzić nowe rośliny. Lepszym rozwiązaniem jest jednak siatka przeciw ptakom na balkon.

Montaż siatki to dobre zabezpieczenie przed ptakami

balkonJest odporna na czynniki atmosferyczne i gwarantuje wieloletnie zabezpieczenie balkonu i okna przed ptakami. Siatka przeciw ptakom to fizyczna bariera, która skutecznie powstrzymuje ptaki. W przypadku odpowiedniego montażu i właściwie dobranego rozmiaru oczka zapewnia 100% skuteczności i ochrony. Poza dobrym zabezpieczeniem przed gołębiami siatka uniemożliwia także wyrzucenie czy wypadnięcie czegoś z balkonu, wiatr nie porwie prania, kot nie przejdzie do sąsiadów, można by tu trochę tego wyróżnić. Mocna siatka balkonowa przeciw ptakom całkowicie uniemożliwia gołębiom, a także innemu ptactwu: przysiadanie na barierkach, parapetach, dostanie się na balkonową podłogę, a także wicie gniazd w donicach z kwiatami. Takie zastosowanie to konieczność w przypadku wielu miast, niestety w dużej mierze to właśnie balkony przyciągają największą ilość ptactw. To całkowicie nieinwazyjny, sprawdzony i chętnie stosowany dziś sposób ochrony przed gołębiami.

gołębieDzięki niemu z balkonów znikają szpecące reklamówki czy zupełnie nieskuteczne – sztuczne sowy, figurki kruków czy plastikowe naklejki na szybach. Oczywiście niektórzy pozwalają ptakom na przylatywanie na balkon, najczęściej są to starsze osoby, które dokarmiają ptactwo. Ciężko przemówić sąsiadom do rozumu, dlatego założenie takiej siatki uchroni nas przed ptactwem na zawsze. Siatki balkonowe oferowane przez różne firmy wykonane są z polietylenu, który gwarantuje maksymalną odporność na każdą temperaturę, działanie promieniowania UV oraz wody. Dzięki splotowi 6-żyłkowemu siatki balkonowe przeciw ptakom są także bardzo wytrzymałe, co przekłada się na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia uszkodzeń mechanicznych. Grubość splotu, jaka występuje w siatkach przeciw ptakom na balkon, różni się w zależności od modelu. Może ona wynosić: 0,5-2 mm, mieć wagę 21-45 g/m², zaś wytrzymałość na rozerwanie może osiągać aż na poziomie 300-785 kg/m².

W przypadku zabezpieczenia balkonu nie tylko przed ptakami, ale również np. dla kotów domowych stosuje się siatkę z mniejszymi oczkami, o większej grubości lub wzmacnianą wplecionym drutem. Niektóre zwierzęta traktują ją jako zaproszenie do wspinaczki, musi więc ona utrzymać ich ciężar i być na tyle trwała, by nie poddać się kocim pazurom i zębom. Przy większych osobnikach może być konieczne założenie siatki metalowej, która jest znacznie wytrzymalsza i nie poddaje się tego typu uszkodzeniom.