suwnica pomostowa

Możliwości suwnic pomostowych

Suwnice są niezastąpionymi w wielu branżach maszynami, dzięki którym możliwa jest efektywna praca na skalę przemysłową. Służą do przenoszenia, zarówno w poziomie, jak i w pionie, materiałów oraz inwentarzu, co bardzo dobrze optymalizuje działanie naszego zakładu. Ich duża różnorodność pozwala dostosować typ maszyny do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy.

Bezpieczne suwnice w firmie

suwnica pomostowaPosiadanie urządzeń dźwigowo-transportowych jest konieczne w prowadzeniu nowoczesnego przedsiębiorstwa. Wśród wielu rodzajów suwnic, między innymi bramowych, wspornikowych oraz kolumnowych, występują również dwa podtypy urządzeń pomostowych – natorowe i podwieszane. Obydwa dzielą się z kolei na suwnice jedno- i dwudźwigarowe. Wybór między nimi powinien być uzależniony od intensywności oraz rodzaju wykonywanej w zakładzie pracy. Wszystkie nadają się do wykorzystania zarówno w otwartych, jak i zamkniętych terenach, z kolei ich solidna konstrukcja i jakość wykonania zagwarantuje każdej firmie niezawodne działanie na lata. Możliwe jest zastosowanie w maszynie rozwiązań dostosowanych do indywidualnych wymagań przedsiębiorstwa.

suwnica pomostowaKażda suwnica pomostowa charakteryzuje się nieco odmiennymi właściwościami – rodzaj podwieszany jest lekki, produkowany z profili zamkniętych, co nadaje im sztywności. Umożliwiają łatwy montaż, są też bezpieczne w użytkowaniu. Napędy jazdy suwnicy oraz wyciągnika, jak też mechanizm podnoszenia, w zależności od potrzeb mogą być ręczne lub elektryczne. Natorowa odmiana maszyn z kolei pozwala na przenoszenie cięższych ładunków, dzięki czemu jednodźwigarowe suwnice tego rodzaju bez problemu poradzą sobie z ciężarami wymagającymi udźwigu do Q=12,5 t. Kompaktowa budowa czołownic i wyciągnika sprawia, że idealnie sprawdza się w zamkniętych halach i magazynach. Może być kierowana radiowo lub z wykorzystaniem podwieszanej kasety sterowniczej. Do prac z cięższym ładunkiem są już wykorzystywane suwnice dwudźwigarowe, które pozwalają na pracę z ładunkiem do Q=80 t, natomiast możliwość indywidualnego projektowania umożliwia uzyskanie udźwigu nawet do Q=250 t. Maszyna takiego rodzaju może być wyposażona w pomost serwisowy, sterowana jest z kolei podobnie, jak jej jednodźwigarowa wersja.

Praca w przemyśle może generować niebezpieczeństwo odniesienia urazów przez pracę z ciężkimi ładunkami. Dzięki suwnicom pomostowym praca nie tylko jest wydajniejsza i efektywniejsza, ale również bezpieczna. Wykorzystywane są powszechnie, pomagając przenosić ładunki również w magazynach, na placach budowy oraz stoczniach.

Więcej na http://fortech-cranes.pl/