Meble na zamówienie

Na jaki styl mebli się zdecydować?

Wybór mebli jest sprawą kluczową w aranżacji mieszkania, jednak nie jest rzeczą prostą. Pierwsze co powinniśmy zrobić, to przejrzeć oferty producentów mebli i wybrać styl, jaki będzie nas interesował.

Meble w jakim stylu wybrać?

Meble na zamówienieW Nowym Sączu najlepiej korzystać z ofert firm produkujących meble na zamówienie, jeśli zależy nam na tym, by były one dostosowane dokładnie do na naszych potrzeb. Wybór stylów jest naprawdę szeroki Postaramy się przedstawić każdy z nich w kilku słowach. W ostatnich latach bardzo popularny stał się styl skandynawski. Łączy on funkcjonalność z prostotą. Ma być przyjazny ludziom i dobrze służyć całej rodzinie. Dominuje w nim biel, stonowane kolory oraz dużo wyrobów z drewna. Jego odmianą jest styl ekologiczny, który stawia przede wszystkim na kontakt człowieka z naturą i wykorzystanie materiałów biodegradowalnych. Znajdziemy tu wiele mebli wykonanych z surowych desek, dobrze komponujących się z innymi naturalnymi tworzywami oraz dużą ilością roślinności. Ciekawym rozwiązaniem jest także styl etno nawiązujący do dalekowschodniej i afrykańskiej egzotyki. Pozwala on na wyróżnienie naszego domu i nadaniu mu indywidualnego wymiaru.

Meble na zamówienieStyl rustykalny zaś opiera się na meblach produkowanych z surowców regionalnych opartych na lokalnym wzornictwie. Urządzenie mieszkania w taki sposób nada mu tradycyjnego i przytulnego wyglądu. Jeśli zależy nam na stylu bardziej nowoczesnym, możemy zdecydować się na styl loft nawiązujący do fabrycznych budynków. Meble są minimalistyczne, stworzone często ze stalowych materiałów. Idealnie dopasowują się do ceglanych ścian i większych przestrzeni. Nie są to oczywiście wszystkie dostępne style aranżacji wnętrz. Jest ich znacznie więcej, a wiele firm wyróżnia własne. Nie należy utożsamiać stylu współczesnego z nowoczesnym. Nowoczesne style często nawiązują do mody połowy dwudziestego wieku (jak np. wymieniony styl loft), natomiast styl współczesny jest szerszym pojęciem i dotyczy tego, co najczęściej zobaczymy w katalogach meblowych. Jeśli chcemy, by nasze mieszkanie się wyróżniało, najlepiej zdecydować się na projekt wykonany na zamówienie. Nie jest wcale trudno dostać dobre, stylowe meble na zamówienie z Nowego Sącza. Podstawą dobrej aranżacji jest, by styl mebli był jednolity dla całego mieszkania albo chociaż pomieszczenia. Przy czym dwa osobne pokoje urządzone w stylach nowoczesnych będą do siebie bardziej pasować, niż jeden urządzony w klasycznym, a drugi we współczesnym.

Czasem takie łącznie stylów może dać dobry efekt i urozmaici naszą przestrzeń mieszkalną. Salon w stylu skandynawskim będzie świetnie się komponować z pokojem dziecięcym w stylu ekologicznym.