akcesoria na grilla

Najbardziej przydatne akcesoria grillowe

Dobry grill to oczywiście podstawa do przygotowania smacznych i pożywnych posiłków. Jednak bez odpowiednich akcesoriów będzie to trudniejsze, a czasem wręcz niemożliwe – w zależności od tego co lubimy pichcić. Dlatego też każdy mistrz grilla powinien posiadać nie tylko samo urządzenie, ale także różne dodatki do niego. W co warto zainwestować? Co będzie uniwersalne, a co dedykowane do konkretnego typu jedzenia?

Akcesoria grillowe

grill weber - akcesoriaNa początku warto zaznaczyć, że można kupować dwa rodzaje akcesoriów. Jeśli mamy grill Weber – akcesoria jemu dedykowane znajdziemy w specjalistycznych sklepach. Będą one dopasowane wielkością czy stylem do konkretnego modelu. Wtedy ma się pewność idealnego zgrania, co jest szczególnie ważne jeśli do akcesoria kładzione na ruszt czy płytę. Część dodatków jest jednak taka, że można jej używać z wieloma różnymi grillami – to dobra opcja jak mamy dwa urządzenia. Dlatego przed zakupem trzeba wziąć pod uwagę to jaki sprzęt posiadamy i czy planujemy go zmieniać w przyszłości. Jakie akcesoria są najpopularniejsze? Na pewno trzeba posiadasz szczypce. Nimi kładzie się jedzenie, przewraca oraz nakłada. Dzięki długim rączkom nie ma ryzyka, że się poparzymy podczas przekładania potrawy. Są one wykonane z metalu, w związku z czym są odporne na działanie ognia, a także niewrażliwe jak uszkodzenia mechaniczne.

akcesoria na grillaBardzo popularne są także metalowe patyczki do szaszłyków. To często wykonywana potrawa na ruszcie – szczególnie ceniona przez wielbicieli warzyw, bo te zwykle układa się na szaszłykach. Można wykorzystać w tym celu drewniane patyczki, jednak są one jednorazowe, a metalowe można używać przez wiele lat. warto zainwestować także w tacę na grilla. Wygląda ona jak blacha z piekarnika, jest płaska i gładka. Można na niej przygotowywać chlebki, placki, naleśniki, a nawet pizzę (choć do niej poleca się używanie kamienia). Taca przydaje się także wtedy kiedy chcemy tylko lekko obsmażyć jedzenie lub grillujemy delikatne produkty które na ruszcie mogłyby się rozpaść np. ser w panierce czy owoce. Warto wspomnieć także o akcesoriach typowo do konkretnych potraw. Jest to właśnie wspomniany kamień do pizzy, czy szpikulce do szaszłyków, ale także deska cedrowa nadająca aromat wędzarniczy idealna do delikatnych łososia, brytfanna do grillowania do przyrządzania dużej ilości jedzenia, czy kosz do grillownia ryby.

Mając odpowiednie akcesoria do grillowania można na ruszcie przygotowywać nie tylko klasyczne kiełbaski czy szaszłyki, ale także różne ryby, grzyby, owoce, a nawet sery. Dlatego też warto wzbogacić swój zestaw grillowy o markowe produkty, zarówno te dedykowane konkretnym modelom, jak i te uniwersalne.