montaż nawiewników

Nawiewniki, ich montaż i rodzaje

Prawidłowo zamontowana wentylacja w domu jest niezwykle ważna. Dzięki temu do pomieszczenia dostaje się świeże powietrze, co wpływa między innymi na odpowiedni stan ścian, które bez dobrej wentylacji ulegają zawilgoceniu. Wówczas powstają nieprzyjemne dla oka i szkodliwe dla zdrowia pleśnie i grzyby.

Montaż nawiewników to dobra inwestycja

montaż nawiewników Jest na to pewna rada, czyli montaż nawiewników okiennych. Na samym początku warto jest wytłumaczyć czym są tak naprawdę nawiewniki okienne. Otóż są to elementy, które w prawidłowy sposób zamontowane na oknach, a ich zadaniem jest doprowadzenie świeżego powietrza do pomieszczeń. Odbywa się to w sposób kontrolowany bądź też automatyczny. Zapewne wielu ludzi wahałoby się montować tego typu urządzenia z uwagi na obawy wyziębienia. Prawda jest taka, że nawiewniki nie wychładzają pomieszczeń, co jest ogromną zaletą, a dodatkową chronią przed hałasem. Montowanie nawiewników odbywa się głównie na zamontowanych już oknach w miejscach, w których wentylacja nie spełnia normy jakościowej. Nawiewniki są montowane w każdym pomieszczeniu po czym sprawdza się napływ powietrza. Najlepiej jest zainwestować w profesjonalny montaż nawiewników w Poznaniu, ponieważ tutaj znajdują się najlepsze firmy tego rodzaju.

oknaWarto również wspomnieć o tym, jakiego rodzaju nawiewniki mamy do dyspozycji na rynku. Wyróżniamy trzy podstawowe typy: higrosterowane, listwy wentylacyjne oraz samoczynne – ciśnieniowe. Przyjrzyjmy się im bliżej. Pierwsze, to nawiewniki sterowane, które jak sama nazwa wskazuje w sposób automatyczny i samoczynny regulują wilgotność powietrza w danym pomieszczeniu. Są one więc najłatwiejsze w obsłudze. Ręcznie regulowane listwy wentylacyjne charakteryzują się ręczną możliwością sterowania. Przy niskiej cenie oraz dowolności w sensie montażu są bardzo korzystnym rozwiązaniem. Istotne jest również to, że są estetyczne i funkcjonalne. Należy pamiętać o ich regulacji. Chyba najlepszym rozwiązaniem są nawiewniki samoczynne – ciśnieniowe, które w sposób niezwykle dokładny regulują napływ świeżego powietrza poprzez zmiany związane z parametrami atmosferycznymi, jak ciśnienie atmosferyczne, siła wiatru, różnica temperatury powietrza. Są najbardziej skuteczne. Podsumowując, można stwierdzić, że nawiewniki są bardzo potrzebnym elementem odpowiadającym za wentylację w domu.

Bez nich istnieje zagrożenie nadmierną wilgocią, a co za tym idzie – obecnością nieciekawych plam na ścianach związanych z obecnością pleśni. Stan takich ścian wpływa niekorzystnie na drogi oddechowe powodując alergie i astmę.