Kuchnia

Nowoczesna i ergonomiczna kuchnia

Chyba każdy z nas słyszał o pojęciu ergonomii. W przeciwieństwie do mebli, których zadaniem jest przede wszystkim dekorowanie domu oraz dopasowanie do określonego stylu, meble ergonomiczne zostały zaprojektowane z myślą o jak największej wygodzie człowieka. Chodzi tu też o to, aby jak najlepiej mu służyły i były dopasowane do jego potrzeb oraz otoczenia. Wszystkie te cechy są szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, gdy wielu z nas jest zapracowanych i zmęczonych.

Kuchnia dostosowana do potrzeb człowieka

Ergonomiczna kuchniaMeble ergonomiczne najczęściej są spotykane w miejscach pracy, jednak coraz częściej pojawiają się również w naszych domach. Doskonałym przykładem są kuchnie. Nierzadko we współczesnym budownictwie pomieszczenie to jest naprawdę niewielkich rozmiarów, więc zaoszczędzenie przestrzeni jest na wagę złota. W dodatku obecnie najczęściej buduje się bloki mieszkalne, gdzie kuchnia jest połączona z salonem, dlatego powinna być jak najmniej rzucająca się w oczy. Nowoczesna kuchnia powinna być maksymalnie funkcjonalna oraz prosta. Stąd też wiele mebli kuchennych, które można zakwalifikować do nowoczesnego stylu wyróżnia się minimalistyczną estetyką, bez zbędnych ozdób i dodatków. Często jedyną dekoracją jest wyrazisty kolor lub faktura, przeważanie bardzo błyszcząca. W przypadku, gdy kuchnia jest szczególnie mała lub trudna do zaaranżowania, dobrym rozwiązaniem są ergonomiczne nowoczesne kuchnie na wymiar. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość dopasowania całego kompletu do naszych oczekiwań i możliwości. Znakomicie sprawdzi się w przypadku nietypowych kuchni, na przykład pod skosem lub w niewielkiej kawalerce.

KuchniaKuchnie o małych rozmiarach mają tę przewagę na tymi wielkimi i rozbudowanymi, że optycznie powiększają całą przestrzeń. Dobrym pomysłem na wzmocnienie tego efektu jest wybranie wyposażenia w jasnych kolorach, najlepiej w bieli lub w barwach ściśle dopasowanych do ścian. Wtedy również zyskamy efekt większego pomieszczenia niż w rzeczywistości jest. Bardzo praktycznym rozwiązaniem w niewielkich kuchniach jest zastąpienie tradycyjnego stołu wyspą lub blatem wystającym poza szafki kuchenne. Najbardziej nowatorskie kuchnie znacznie odbiegają od tych klasycznych, zwłaszcza układem oraz kształtem mebli.

Bardzo modne są wyspy o zaokrąglonym kształcie, dzięki czemu na małej przestrzeni mieści się dość spory mebel. Na topie jest także wysoka zabudowa, dzięki temu zyskujemy dodatkową liczbę szafek, gdzie możemy przechować więcej niezbędnych w kuchni przyrządów oraz artykułów. Ergonomiczne kuchnie to wprost idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie przestrzeń oraz nowatorskie rozwiązania.