balustrady nierdzewne

Nowoczesne balustrady do ekskluzywnych mieszkań

Schody stanowią w domu bardzo istotny element dekoracyjny, zwłaszcza kiedy znajdują się w salonie. Nie muszą jednak być wykonane z dziwnych materiałów oraz występować w dziwnych kształtach. Wystarczy pomyśleć o wyborze balustrady, która podkreśli ekskluzywny wygląd mieszkania.

Balustrady do holu

balustrady nierdzewneMożna zdecydować się na minimalistyczne zdobienia, bądź zaszaleć i wybrać stal nierdzewną, która idealnie się sprawdzi w nowoczesnych wnętrzach. Może występować w wielu kształtach i kombinacjach, a nawet można zamówić wykonanie wedle indywidualnego projektu, jeśli tylko znajdziemy dobrego specjalistę. Nowoczesne balustrady często łączą w sobie eleganckie wykończenia z funkcjonalnością. W końcu mają one chronić użytkowników przed upadkiem z wysokości. Nie oznacza to jednak, że nie mogą mieć one różnych ciekawych kształtów, bądź stanowić połączenia kilku materiałów. Balustrady nierdzewne są aktualnie najbardziej popularne wśród właścicieli ekskluzywnych mieszkań z holem zabezpieczonym właśnie barierkami. Jest to rzadko spotykany widok, dlatego warto jak najbardziej wyeksponować taki element w domu. Można wybrać balustrady wykonane z grubszych, bądź cieńszych rur które można formować w dowolne kształty.

balustrady nierdzewneWarto skupić się na najmniejszych elementach, które decydują o estetyce wykończeń. Wielu producentów podejmuje się wykonania balustrad na zamówienie wedle projektu klienta, ponieważ zależy im na spełnieniu oczekiwań każdego. Stal nierdzewna świetnie wpisuje się we wnętrza domów posiadający drewniane wykończenia. Można również samą balustradę wykonać z kilku materiałów, dzięki czemu będą stanowiły spójny element dekoracyjny. Kształt i forma zależy nie tylko od naszych upodobań ale również kształtu schodów i ich umieszczenia. Schody kręcone wymagają zupełnie innego zabezpieczenia niż schody z półpiętrem. Także kolor nie stanowi ograniczeń, ponieważ można wykorzystać czarną stal bądź zdecydować się na malowanie proszkowe, które wzmacnia wytrzymałość oraz niweluje wszelkie uszkodzenia. Nowoczesne i minimalistyczne balustrady nie muszą odznaczać się wymyślnym kształtem, czasem prostota sama w sobie jest najlepszym rozwiązaniem. Zbyt wyróżniająca się balustrada od całego wnętrza może je zdominować, przez co pozostałe elementy dekoracyjne nie będą tak przykuwały uwagi gości. Dlatego tak ważne jest, aby poza funkcjonalną stroną wziąć pod uwagę również wygląd takiej balustrady, jej wykonanie, kolor oraz styl.

Ekskluzywne mieszkania wykończone są w dość nietypowy sposób i posiadają we wnętrzach sporo drewnianych elementów, dlatego w tym przypadku nawet prosta balustrada ze stali nierdzewnej będzie się dobrze prezentowała.