Nowoczesne i piękne drzwi ze szkła

Przeszklenia stosowane w drzwiach zewnętrznych dla nikogo nie są zaskoczeniem. Wiele osób decyduje się na zastosowanie dużych szyb zamiast pełnych drzwi wyjściowych na taras czy balkon. W takiej sytuacji zależy nam na transparentności szkła oraz wysokiej izolacyjności termicznej uzyskanej w ten sposób przegrody.

Artystyczne drzwi szklane

drzwi szklane Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się, kiedy zaczynamy rozważać elementy stolarki wewnętrznej. Wtedy mało kto decyduje się na zastąpienie drewnianych drzwi tymi wykonanymi ze szkła. Czy słusznie? Dzisiaj szklane drzwi wewnętrzne większości z nas kojarzą się z przestrzeniami biurowymi. To właśnie w nich najczęściej są wykorzystywane, ponieważ dobrze się prezentują, można je łatwo oznaczyć specjalnymi foliami, a dodatkowo z korytarza widać, co znajduje się w środku. Jest to wygodne rozwiązanie, z którego często korzystają właściciele przedsiębiorstw. Inaczej sytuacja przedstawia się w naszych domach – tam przeszkleń unikamy, a jedyne, na jakie się decydujemy to niewielki szybki zamontowane w klasycznych, drewnianych drzwiach. Jak się okazuje takie podejście nie do końca jest uzasadnione. Producenci stolarki drzwiowej wewnętrznej oferują bowiem wiele ciekawych rozwiązań, których zastosowanie może przyczynić się do uzyskania ciekawych efektów dekoracyjnych.

drzwi szklane Jedna z firm oferuje drzwi szklane ze Śląska do domu wyróżniające się artystycznym wyrazem. Wykonane są z wysokiej jakości szkła poddanego procesowi hartowania. Dzięki temu uzyskało bardzo dobre parametry techniczne i jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Najciekawszą dla klienta cechą jest jednak sposób zdobienia zestawów szybowych. Najpierw, podczas obróbki termicznej powierzchnia szyb jest odpowiednio kształtowana. To, jakie kształty zostaną na niej umieszczone zależy tylko i wyłącznie od tego, jaka grafika bądź rysunek zostaną później naniesione na taflę szkła. Uzyskana w ten sposób niejednolita powierzchnia dodatkowo podkreśla dekoracyjny charakter stosowanej we wnętrzach stolarki drzwiowej zachwycając niejednego klienta. Szklane drzwi w kolejnym etapie produkcji poddawane są malowaniu. Naniesienie na nieregularną powierzchnię farb sprawia, że całość prezentuje się jak piękny obraz.

Kwiaty, słońce, greckie kolumny, budynki i zwierzęta to tylko niewiele możliwości. Takie drzwi nie są transparentne, jednak prezentują się wyjątkowo. Ich ponadczasowy charakter docenia coraz szersze grono inwestorów. Te wyjątkowe wyroby można bowiem dopasować do większości popularnie stosowanych przez dekoratorów aranżacji wnętrz.