Nowoczesne studnie chłonne

Przeprowadzając się na tereny pod miejskie bardzo często musimy zainwestować w różnego rodzaju systemy usprawniające funkcjonowanie gospodarstwa domowego. Z roku na rok stajemy się społeczeństwem coraz bardziej świadomym ekologicznie i w pełni zdajemy sobie sprawę jak ważne jest życie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Studnie dobrane do rodzaju ziemi

 studnie chłonneNależy pamiętać, że sprawne oraz szybkie neutralizowanie wód deszczowych to bardzo ważne zadanie. Studnie chłonne przeznaczone są głównie do dwóch zastosowań. Urządzenia te zazwyczaj wykorzystywane są jako odbiornik oczyszczalni lub napływającej wody deszczowej. Większość osób decyduje się je wykorzystać podczas odprowadzania wody deszczowej do gruntu. Zanim jednak zdecydujemy się, aby zamontować rozsączające studnie chłonne posiadające system drenażowy musimy skupić się na samym gruncie. Zadanie to należy zlecić profesjonalnej firmie specjalizującej się w tego typu zadaniach. Badania będą polegały na przeanalizowaniu przekroju gruntu na minimum trzy metry w głąb docelowego miejsca, w którym znajdować ma się studnia chłonna. Takie odwierty geologiczne wykonywane są zazwyczaj w kilku miejscach w celu ustalenia najlepszej lokalizacji.

 studnie chłonneW przypadku gdy grunt okaże się bardzo słabo przepuszczalny lub poziom wód gruntowych będzie za wysoki trzeba będzie poszukać innego rozwiazania. Przeprowadzenie takiej analizy dostarczy nam przede wszystkim informacji, na jakiej głębokości zaczynają się chłonne warstwy gruntu. Dzięki temu poznamy idealny poziom, na jakim powinna znajdować się studnia chłonna. Jedną z największych zalet rozsączających studni chłonnych jest bardzo prosta i tania możliwość rozsączania wody zgromadzonej na powierzchni gruntu. Aby poprawnie zamontować studnię należy umieścić ją we wcześniej wykonanym wykopie posiadającym głębokość sięgającą do warstwy chłonnej gleby, Bardzo ważne jest aby rozsączające studnie chłonne miały odpowiednią wielkość dobraną do rozmiarów zlewni, z której odprowadzana jest woda deszczowa. Dzięki rozwojowi technologi wtrysku na runku dostępne są studnie w wielu rozmiarach oraz kształtach. Podsumowując inwestycja w studnię chłonna jest idealnym rozwiązaniem dla osób które mieszkają na terenach na których górna warstwa gruntu jest słabo przepuszczalna.

Montaż urządzenia sprawi, że cała zgromadzona na powierzchni woda zostanie w sprawny sposób wydrenażowana. Montaż studni jest bardzo prosty i jeśli powierzymy to działanie profesjonalnej firmie będzie ona w stanie zrealizować całe działanie w ciągu kilku godzin.