tarasy drewniane

O czym warto pamiętać budując taras drewniany?

Decydując się na budowę tarasu drewnianego inwestujemy pieniądze oraz czas po to, abyśmy mogli w późniejszym czasie cieszyć się wspaniałym miejscem służącym do rekreacji. Nie każdy wie, w jaki sposób wykonać poszczególne zadania związane z budową tego miejsca, dlatego tez sięga po pomoc wielu firm.

Tarasy drewniane i ich tworzenie

tarasy drewniane Jeśli jednak mamy chociażby minimalne pojęcie na temat budownictwa, możemy sami to wykonać. Istnieje wiele kwestii odnośnie budowy tarasów drewnianych, o których warto pamiętać. Przede wszystkim powinniśmy prze myśleć, w jakim miejscu ma się znajdować, z jakich materiałów ma być zbudowanych oraz jakie rozmiary ma posiadać. Nie bez znaczenia jest rodzaj desek tarasowych, które mogą stanowić trwałe deski kompozytowe. Polecany przez wielu ludzi jest również modrzew syberyjski. W Warszawie istnieje wiele sklepów, w których można dostać tego typu produkty dobre jakościowo i w niskich cenach. Przemyślenie budowy to jedno, kosztorys do drugie. Najważniejsze jest to, aby konstrukcja by6a solidna i stabilna, dlatego też warto się dowiedzieć, w jaki sposób dobrze jest zbudować taras drewniany. Jak już wspomniano, konstrukcja musi być stabilna, dlatego tez niezbędne jest wykopanie dołków, w którym umieścimy betonowe słupy stanowiące fundament tego miejsca. Dołki budujemy równomiernie w odległości około metra między sobą. Nie muszą one być duże, wystarczy żeby posiadały około czterdzieści centymetrów średnicy.

tarasy drewniane Kiedy będą gotowe, wypełniamy je mocnym betonem. W następnej kolejności mocujemy specjalne metalowe elementy, na których będą zamocowane legary. Legary to długie i trwałe deski stanowiące podstawę układania desek kompozytowych. W dalszej kolejności bierzemy się za układanie desek zgodnie z instrukcją. Jeżeli chodzi o deski kompozytowe – te sa przykręcane do legarów, natomiast tradycyjne drewniane przybijamy gwoździami. Pamiętajmy o tym, aby zachować odpowiednią odległość pomiędzy poszczególnymi deskami tarasowymi. Odległość ta zależy od grubości tych materiałów. W tym tez momencie taras mamy w surowym stanie. W późniejszym czasie trzeba pomyśleć o balustradach i okapnikach. Jeśli mamy drewnianą podłogę, to trzeba będzie użyć specjalnych środków do impregnacji pamiętając przy tym, aby deski były wówczas całkowicie suche. Wbrew pozorom budowa tarasu nie wydaje się być trudnym zajęciem, jednakże jeżeli chcielibyśmy się do tego zabrać, wielokrotnie będziemy się zastanawiać nad różnymi kwestiami.

Warto więc skorzystać z ofert wielu firm zajmujących się takimi sprawami. Nie warto również oszczędzać na najtańszych produktach, ponieważ chcemy się przecież tarasem w idealnym stanie przez długie lata.

Więcej na http://etaras.pl/