solidny grzejnik

Osłona na grzejnik – jak wybrać?

Grzejniki zdecydowanie nie sa najładniejszymi elementami wnętrza. Te stare, żebrowane, są grube i ,,ciężkie”, nawet świeżo pomalowane nie wyglądają jak nowe, a do tego zajmują dużo miejsca. Z kolei te nowsze zawsze mają biały kolor, prostą płytę z delikatnymi żłobieniami – są po prostu nudne i nijakie.

Osłona na kaloryfer

kaloryfer w domu Na szczęście można zakryć nieciekawy grzejnik i stworzyć piękne, niepowtarzalne wnętrze. Jak co zrobić? Niezbędna będzie osłona na grzejnik w domu. Można powiedzieć, że jest to nakładka którą montuje się wokół kaloryfera. Jeśli zostanie prawidłowo zamontowana to nie powinna ograniczać przepływu ciepła, nie będzie się też przesuwać. Warto jednak wiedzieć czym kierować się przy zakupie maskownicy, tak by potem nie żałować swojej decyzji. Pierwsza rzecz to właśnie wymiary. Zaleca się żeby między grzejnikiem a osłoną było przynajmniej kilka centymetrów odległości. Jeśli będzie ona zbyt ,,ciasna” to zablokuje ciepło, z kolei jeśli będzie zbyt ,,luźna” to będzie zajmowała za dużo miejsca i całość będzie wyglądała nieforemnie. Trzeba przed zakupem zmierzyć swój grzejnik i sprawdzić rozmiar maskownicy. Jeśli nie ma dobrego gotowego produktu to można wybrać opcję na wymiar. Druga ważna kwestia to materiał z jakiego zrobiona jest osłona.

solidny grzejnik Najczęściej stosuje się do tego płyty MDF lub drewno. Pierwsza opcja jest tańsza, lżejsza i cieńsza. Dostępna na każdą kieszeń. Z kolei maskownice drewniane są o wiele trwalsze i solidniejsze. Czasem widuje się żeliwne maskownice. Są one ciemne, niemal czarne. Metal jest zdecydowanie najbardziej trwałym tworzywem, jednak jego wadą jest to że się nagrzewa – w przeciwieństwie do drewna czy MDF. Trzecia ważna kwestia to oczywiście estetyka – maskownica musi stylem pasować do naszego wnętrza. Jeśli mamy pokój nowoczesny to można wybrać osłonę ze wzorem geometrycznym, a jeśli w stylu eko lub miejskiej dżungli to lepszy będzie wzór kwiatów, liści, czy słońca z promieniami. Do pokoju dziecięcego można kupić maskownice ze wzorem z samochodzikami czy pieskami. Na pewno każdy maluch będzie zachwycony taką dekoracją. Tutaj także można eksperymentować i zamówić maskownicę na indywidualne zlecenie.

Podsumowując, przy wyborze maskownicy trzeba brać pod uwagę jej wielkość, materiał z jakiego jest wykonana, jak również styl i wzór w niej wycięty. Dobrze wybrana osłona będzie piękną oraz solidną ozdobą pomieszczenia na wiele lat. warto zatem poświęcić trochę czasu na znalezienie tej najbardziej właściwej by potem nie trzeba było jej szybko zmieniać.