sprawny montaż oświetlenia led

Oświetlenie LED – dlaczego warto?

Dobre oświetlenie jest ważne w kontekście zdrowia, bezpieczeństwa oraz komfortu. Jeśli czytamy książkę czy piszemy na klawiaturze w słabo oświetlonym wnętrzu to oczy się męczą, wysychają, może dojść nawet do zapalenia spojówek czy pogorszenia się wzroku. Majsterkowanie, przyrządzanie posiłków, czy nawet sprzątanie po ciemku jest niebezpieczne, bo łatwo wtedy o wypadki, kiedy wszystkiego się dobrze nie widzi.

Delikatne światło zapewnia także komfort podczas odpoczynku

światło ledowe I patrząc na to odwrotnie – dobrze rozmieszczone lampy i oprawy sprawią, że praca, nauka, czy relaks zawsze będą przyjemne. Pojawia się zatem pytanie – jakie oświetlenie wybrać? Gdzie je zamontować? Na co zwracać uwagę? Na szczególną uwagę zasługuje sprawny montaż oświetlenia LED. To nowoczesny rodzaj lamp energooszczędnych, czyli takich które zużywają małą ilość prądu, a są przy tym bardzo żywotne. Jedna żarówka ledowa będzie świecić nawet przez kilka lat, dając jasne, przyjemne światło. W związku z tym celując w Ledy można sporo zaoszczędzić – zarówno pieniędzy na zakup żarówek, jak i kłopotów z częstym wymienianiem żarówek. Oświetlenie LED w przeciwieństwie do zwykłego – występuje w wielu formach.

sprawny montaż oświetlenia ledMoże to być oczywiście wspomniana żarówka w różnych kształtach, ale popularne są też ledowe taśmy. Przypominają formą nieco lampki choinkowe, tylko że drobne żaróweczki ułożone są wszystkie w jedną stronę, no i nie ma plączących się kabli. Takie oświetlenie stosuje się nad blatami, pod szafkami, wokół wnęki ściennej, a nawet przy basenie! wystarczy wybrać odpowiednią osłonę która będzie wodoodporna. Warto zaznaczyć, że taśmy mają też różne kolory. Dają nie tylko zwykłe białe światło, ale tą też taśmy wielobarwne RGB – mogą świecić na czerwono, zielono, czy mrugać różnymi światełkami. Możliwości sterowania oświetleniem także działają na korzyść ledów. Można je sterować pilotem, przyciskami na ścianie, czy też tak zwanymi ,,klaskaczami”, czyli włącznikami sterowanymi dźwiękowo, a nie naduszanymi palcami. Ledy idealnie sprawdzą się w inteligentnym domu, gdzie wszystko sterowane jest elektronicznie, zdalnie.

Na pewno oświetlenie ledowe sprawdzi się w każdym domu i nie tylko. Takie żarówki, taśmy, czy inne produkty oświetleniowe są energooszczędne, żywotne, wydajne, niezawodne. Dodatkowo można je dostać w różnych wielkościach, kształtach, mogą mieć też różną barwę światła oraz występować w wariancie chłodnym (idealnym do łazienki), jak i ciepłym (do pokojów). Warto jest zatem w nie zainwestować już dziś.