podnośniki koszowe

Podnośniki koszowe jako pomysł na biznes

Podnośniki koszowe, wysięgniki, podesty ruchome czy inne podobne urządzenia są czymś, co przydaje się w bardzo wielu przypadkach. Dzięki nim można umyć okna w wysokich wieżowcach, przyciąć rozrastające się ponad miarę drzewa, naprawić przerwane kable energetyczne, czy też przywiesić banery reklamowe.

Podnośniki koszowe w różnych wersjach

podnośniki koszoweNic więc dziwnego, że w wielu miastach bez większych trudności można znaleźć podnośniki koszowe na ciężarówkach do wynajęcia na godziny czy na dni, w zależności od ilości prac do wykonania. To dobry pomysł na biznes. Z pewnością zakup podnośnika nie jest tani, choć nie kosztuje on też o wiele więcej niż zwykły samochód. Małe modele używane można w internecie nabyć już za dziesięć tysięcy, za większe i nowsze maszyny zapłacimy nawet czterdzieści tysięcy. Wyposażenie wypożyczalni podnośników koszowych nie będzie zatem kosztowniejsze niż stworzenie wypożyczalni samochodów osobowych czy dostawczych. Również koszt wynajmu podnośnika jest zbliżony do wynajmu samochodu. Ceny zaczynają się od stu złotych za godzinę, w zależności od rodzaju podnośnika lub podestu. Warto zaznaczyć także, że wiele firm oferuje wynajem podnośników tylko na określonym terenie czy też na minimum trzy godziny pracy, bo tylko wtedy wynajem jest dla nich opłacalny.

podnośniki koszoweDaje to solidną podstawę do stworzenia oferty wynajmu, jak również stanowi punkt odniesienia do tego, by wiedzieć jaki dział usługi nie został jeszcze zagospodarowany w danej miejscowości. Podnośniki koszowe na ciężarówkach, czy też podesty ruchome występują w wielu wersjach, różniących się najczęściej zasięgiem ramienia, czyli tym na jaką wysokość podest może zostać podniesiony. Najlepiej jest zainwestować od razu w duże podnośniki. Zawsze można je opuścić na niższą wysokość, ale mając niższe podnośniki nie sprawimy, ze wysięgnik stanie się nagle o wiele dłuższy. Na początek można oferować jedynie jeden, czy dwa rodzaje podnośników i potem stopniowo rozszerzać swoją ofertę. Wtedy będzie wiadomo o co pytają klienci, na co jest największe zapotrzebowanie, co warto zakupić. Również wtedy dokonuje się zmian cen, stwarza rabaty, szczegóły oferty, dzięki czemu działalność będzie przynosiła jeszcze większe dochody, jak również będzie atrakcyjniejsza dla potencjalnych wynajmujących.

Wynajem podnośników koszowych zdecydowanie może być dobrym pomysłem na biznes. Wystarczy jedynie wszystko dokładnie przemyśleć, kupić dobry i niezawodny sprzęt, wyznaczyć korzystne (dla klienta), ale opłacalne (dla firmy) pułapy cenowe i zainwestować w reklamę.