pranie tapicerki meblowej

Pranie tapicerki meblowej gwarancją czystości

Współcześnie coraz więcej osób zmaga się z alergiami na kurz oraz roztocza, które w nim żyją. Z tego powodu bardzo ważne jest dokładne sprzątanie domu, a elementy wnętrza, które są najczęściej pomijane lub niedokładnie czyszczone stanowią tapicerki meblowe. Ich pranie w domowych warunkach może być dość uciążliwe, ponieważ niewiele osób dysponuje profesjonalnym sprzętem. Czyszczenie zazwyczaj ogranicza się do usunięcia widocznego gołym okiem kurzu, co przyczynia się do tego meble oprócz tego, że pozostają brudne, szybciej tracą swoją użyteczność.

Parowe i ekstrakcyjne czyszczenie

pranie tapicerki meblowej Dla wszystkich tych, którzy chcieliby zadbać o porządek w swoim domu, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnych usług. Zwłaszcza że coraz więcej firm gwarantuje szybkie pranie tapicerki meblowej w Warszawie oraz w wielu innych polskich miastach. W ramach swojej działalności oferują one pranie parowe lub pranie ekstrakcyjne. W powszechnym przekonaniu ta pierwsza usługa uznawana jest jako wygodniejsza, a zarazem bardziej ekologiczna, ponieważ wykorzystywany do niej odkurzacz parowy zużywana niewielką ilość wody. Co za tym idzie, czas schnięcia powierzchni znacznie się skraca. Ponadto zaletę prania parowego stanowi fakt, iż wysoka temperatura doskonale eliminuje roztocza oraz alergeny. Jednakże należy wziąć pod uwagę istotną kwestię – mianowicie, ta metoda lepiej sprawdza się w przypadku powierzchni twardych. Zatem, aby uzyskać lepsze efekty podczas czyszczenia dywanów oraz tapicerki meblowej, warto zdecydować się na pranie ekstrakcyjne. Dzięki technice natryskowo-ssącej odkurzacz ekstrakcyjny usuwa brud nie tylko z powierzchni mebli, ale również w głębi tapicerki.

pranie tapicerki meblowej Proces rozpoczyna się od spryskania całej powierzchni roztworem środka czyszczącego, a następnie odsysa się go. Dzięki temu rozpuszczony w wodzie brud jest usuwany również z wnętrza tapicerki, co pozwala na dokładne usunięcie kurzu i zabrudzeń. Proces powtarza się tak długo, aż zasysana woda będzie całkowicie czysta – to stanowi gwarancję dokładnego wyczyszczenia. Istotną kwestię w przypadku prania ekstrakcyjnego stanowi również temperatura roztworu – im jest ona wyższa, tym zwiększa się skuteczność czyszczenia. Kolejną ważną sprawą (zwłaszcza w przypadku naturalnych włókien takich, jak jedwab, bawełna czy wełna) jest dobranie odpowiedniego środka chemicznego po to, by nie poniszczyć materiału. Ponadto należy pamiętać o tym, aby naniesiony na tapicerkę środek pozostał przez chwilę na czyszczonej powierzchni, żeby brud mógł się rozpuścić. Jednak nie należy przedłużać tego czasu, ponieważ może to prowadzić do odbarwienia się materiału. Aby osiągnąć wymierne efekty podczas prania tapicerki meblowej, warto skorzystać z profesjonalnych usług.

W domowych warunkach trudno jest ją dokładnie wyczyścić, a zakup odpowiednich środków czystości stanowi drogi wydatek, a ich nieprawidłowe użycie może poniszczyć materiał. Natomiast dzięki zatrudnieniu profesjonalistów można mieć pewność, że meble nie zostaną uszkodzone i będą dokładnie wyczyszczone. Ponadto pranie tapicerki nie tylko przyczynia się do wyeliminowania roztoczy i innych alergenów, ale sprawia, że meble przez długi czas zachwycają swoim pięknym wyglądem.