Projektant wnętrz i wystrój łazienki

Łazienka to jedno z najmniejszych pomieszczeń w naszych domach, jest jednak bardzo ważne. To miejsce relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu, miejsce strojenia się do wyjścia, czy codziennego dbania o higienę. Jako miejsce łączące w sobie zastosowania praktyczne z estetycznymi powinno być ono dobrze zaprojektowane.

Projektant wnętrz dobierze dobre oświetlenie

Projektant wnętrz Przede wszystkim należy pomyśleć o ścianach i podłodze. Łazienka jako miejsce mające stałą styczności z wodą, wilgocią i wysoką temperaturą musi być dobrze zabezpieczone. Materiały użyte w łazience powinny być zatem odporne na działanie czynników zewnętrznych. Najczęściej wybierane są ceramiczne kafle, ponieważ spełniają te wytyczne, a przy okazji łatwo się je kładzie i nie wymagają specjalnego dbania o nie. Jedynie sufit jest wtedy malowany białą farbą, a kafle są układane na podłodze i ścianach. Teraz mamy jednak inne, alternatywne rozwiązania, takie jak zmywalne tapety i farby. Są one tak zabezpieczone, że nadają się do użytkowania w łazience i kuchni. A przy tym wzorzysta tapeta będzie stanowiła ciekawą dekorację pomieszczenia. Znany projektant wnętrz z Bydgoszczy zadba również o dobre oświetlenie łazienki. Najpopularniejsze są tutaj sufitowe osłony na lampy led. Wiszące czy stojące lampy byłyby niepraktyczne w łazience, bo łatwo można by zahaczyć ich kable.

Projektant wnętrz Często stosuje się także dodatkowe oświetlenie koło lustra, dzięki któremu łatwiej jest się mężczyznom ogolić, a kobietom nałożyć makijaż. Lampy sufitowe mają tą zaletę, że ich kable są ukryte, więc nie są narażone na działanie wilgoci, co jest bardzo niebezpieczne. Wystrój łazienki to także oczywiście biały montaż, czyli umywalka, toaleta, wanna czy kabina prysznicowa. Największy dylemat jest przy wyborze jednej z dwóch ostatnich opcji. Wanna jest dobra dla dużych łazienek i dla osób lubiących się wylegiwać w pianie. Kabina jest lepsza dla osób ceniących sobie szybki prysznic, czy posiadających mało miejsca w łazience. Modne są obecnie kabiny bez brodzika, czyli tak zwane kabiny walk-in. Wtedy szklana zabudowa najczęściej jest wykonywana na wymiar, a podłoże dodatkowo zabezpieczane przed działaniem wody, musi także być dobry odpływ, żeby woda nie stała. Do łazienki można wprowadzić elementy dekoracyjne.

Może to być ozdobna rama lustra, ciekawy wiklinowy lub ratanowy kosz na brudne ubrania, metalowe wieszaki na ręczniki i szlafroki, czy też estetyczne szafki pod umywalkę lub stojące szafy na środki czystości i kosmetyki. Z pewnością projektant wnętrz dobrze wybierze wszystkie elementy wystroju łazienki.