projektowanie wnętrz

Projektowanie wnętrz i wykorzystanie tkanin

Tkaniny to coś, co na pewno znajdzie się w każdym wnętrz. Żeby jednak stanowiły one ciekawą dekorację, a przy tym były praktyczne to warto jest się zastanowić nad tym, jak możemy wykorzystać materiały, jakie to mogą być tworzywa, w jakich kolorach i wzorach.

Projektowanie wnętrz i tkaniny naścienne

projektowanie wnętrzZ pewnością tkaniny pojawić się mogą w postaci firanek, zasłon i rolet materiałowych. Firanki są najczęściej białe lub kremowe, czasem mają kolorystyczne akcenty na dolnej części. Firanka skutecznie będzie zasłaniała parapet i osłaniała nasze pomieszczenie przed sąsiadami. Śnieżnobiała firanka może rozświetlać pomieszczenie, a przy tym sama w sobie jest dekoracyjna. Jeśli wybierzemy taką z obciążnikiem na dole to nie musimy się martwić o jej prasowanie, bo wystarczy ją po praniu strzepnąć i powiesić. Do firanek bardzo pasują także zasłony. Są wykonane z grubszego materiały niż firanki więc nie są one półprzeźroczyste. Zasłony dostępne są w wielu kolorach i wzorach, a przy tym skutecznie osłaniają nas od słońca. Można do nich wykorzystać ozdobne szarfy czy spinki, jak również uchwyty przymocowane do ścian dzięki czemu będą one ładnie dekoracyjnie splecione.

projektowanie wnętrzRolety materiałowe mogą nam zastąpić zasłony. One również zasłaniają słońce, a przy tym można regulować ich wysokość. Tanie projektowanie wnętrz w Gdańsku może zakładać także wykorzystanie tkanin na ścianie. Wieki temu pałace miały ściany obite drogimi tkaninami. Teraz najczęściej stosuje się zamiast tego okleiny tekstylne, czyli specjalistyczne tapety. Są one bardzo oryginalne, mają ciekawą strukturę. Te najlepsze nadają się do mycia, jak również nie będą blaknąc pod wpływem słońca, więc nie musimy się martwić, że będą trudne w utrzymaniu. Tkaniny we wnętrzach to także oczywiście narzuty i pościel. Narzuta na kanapie może przykryć jej niedoskonałości, czy też nadać wnętrzu kontrastu. Pościel również powinna być dopasowana do wystroju wnętrza. W sypialni najczęściej poza łóżkiem znajdziemy tylko szafę, więc tkaniny użyte do pościeli będą znaczące, a kolory będą rzutowały na wygląd całego wnętrza. Można także zastosować dekoracyjne poduszki, zarówno w sypialni jak i w pokoju dziennym. Tkaniny to także obicia mebli, materiałowe abażury, czy też dywany i wykładziny.

Z pewnością wielość wariantów wykorzystania tekstyliów jest spora, więc nie będzie problemu ze znalezieniem tego, czego nam potrzeba, szczególnie ze jest coraz więcej sklepów z ciekawą ofertą. Projektant wnętrz na pewno nie powinien zapominać o materiałach w pomieszczeniach przygotowując swój projekt wystroju.