rurociągi

Przyczyny popularności przewiertów sterowanych

Od pewnego czasu widać znaczny postęp, jeśli chodzi o sprawność wykonywania różnego rodzaju prac ziemnych. Coraz częściej, podczas ich wykonywania, wykorzystywane są takie nowoczesne metody, jak na przykład przewierty. Mogą się one okazać niezwykle przydatne w wielu różnych sytuacjach.

Przewierty przy pracach budowlanych

rurociągiPrzewiert jest to innowacyjna technologia, wykorzystywana w szczególności do modernizowania oraz wykonywania instalacji podziemnych. To, co wyróżnia sprawdzony przewiert sterowany na tle na przykład metod wykopowych to fakt, że w jego przypadku, nie jest konieczne niszczenie nawierzchni drogi, czy też chodnika. Wszystko dzięki temu, że przewiert to tak naprawdę tunel, który ma przebieg pod powierzchnią danego szlaku komunikacyjnego, co pozwala na uniknięcie problemów w komunikacji, a także pozwala zmniejszyć znacznie koszty naprawy danej instalacji, czy też jej przebudowy. Szczególnie często przewierty wykorzystywane są w trakcie tworzenia nowych rurociągów, czy też układania okablowania, gdyż, w tych właśnie przypadkach, nie ma konieczności, nawet w niewielkim stopniu, uszkodzenia powierzchni danej drogi.

przewierty sterowaneDzięki przewiertom, pod powierzchnią gruntu mogą odbywać się prace naprawcze, z minimalnym wpływem na powierzchni gruntu oraz, co najważniejsze, bez jakiegokolwiek naruszenia warstw podłoża. Aby tak jednak było, należy wykonywać przewierty zgodnie z przyjętymi powszechnie normami. Zanim jeszcze, możliwe będzie ich wykonanie, należy pamiętać o konieczności wykonania odpowiedniej, zaawansowanej analizy gruntu. Celem jej wykonania jest upewnienie się, że wykonanie przewiertów w danym miejscu, nie wpłynie w żaden negatywny sposób, na skład, ani na stabilność gruntu. Kluczowe jest jednak również użycie zaawansowanych wiertnic, wyposażonych w nowoczesne sony oraz systemu naprowadzając. Jest to ważne, aby w trakcie wykonywania przewiertu możliwe było uniknięcie styczności z przeszkodami terenowymi. Jest to jednak również bardzo istotne dla dotrzymania planowanego kierunku danego przewiertu, co z kolei ma wpływ na funkcjonowanie nowo powstałej instalacji.

W obecnym czasie, bardzo często w trakcie różnych prac związanych z naprawą, czy też przebudową instalacji, wykorzystuje się przewierty. Są to specjalne tunele o przebiegu horyzontalnym, budowane pod powierzchnią gruntu. Dzięki temu, wykonywanie różnego rodzaju prac ziemnych, nie ma żadnego, nawet najmniejszego wpływu, na komunikację na drodze czy też chodniku. Aby jednak tak było, bardzo ważne jest wykonanie przewiertu, zgodnie z zachowaniem odpowiednich zasad oraz reguł.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.krecik-przewiertysterowane.pl!