Remonty mieszkań i pokój dziecka lub nastolatka

Dzieci i młodzież często zmieniają swój gust. Jednego dnia lubią kolor fioletowy, a drugiego granatowy, raz lubią styl klasyczny, a drugiego krzykliwy. Rodzice muszą starać się na tym wszystkim nadążać. Z tego też powodu często przeprowadzane są remonty pokojów należących do dzieci i nastolatków. Z remontami wiążą się jednak spore koszty.

Remonty mieszkań i aranżacja ścian

remonty Czy da się zrobić to tanim kosztem, a tak by dzieci były zadowolone? Jest kilka tricków, dzięki którym każdy sobie z tym poradzi. Pierwszą propozycją na remonty mieszkań jest nowa aranżacja ścian. Najlepsze są do tego gładkie, jednobarwne ściany, bo takie łatwo jest przemalować, czy położyć na nich tapetę. Dzieci na pewno ucieszą się z fototapety z bohaterami z bajek animowanych, czy też z naklejek na ścianę z motylkami, samochodzikami czy słoneczkami. Dzięki nim w pokoju pojawi się więcej wzorów i kolorów. Do pokoju nastolatków sprawdzą się za to szablony malarskie. Najpopularniejsze są takie z napisami w języku angielskim, czy też z dmuchawcami, kwiatami lub konturami budynków. Remont ścian jest tani, a przy tym potrafi zmienić wystój całego pomieszczenia. Również możemy zmienić wygląd podłogi. Nie trzeba wymieniać całego parkietu czy wszystkich paneli. Można zrobić to w sprytny sposób. Można wymienić tylko połowę paneli.

remonty Wtedy podłoga będzie w dwóch kolorach, co będzie bardzo nowoczesne. Jeśli mamy deski nadające się do cyklinowania to można wykonać, a następnie pokryć deski olejem w innym kolorze. To tańsze niż wymienianie całej podłogi, a przy okazji deski zostaną odświeżone. Trzecim rozwiązaniem dla remontu podłóg jest dywan lub wykładzina. Puchaty dywan typu shaggy będzie nie tylko dobry dla maluchów lubiących bawić się na podłodze, ale także dla młodzieży lubujących się w nowoczesnych dodatkach. Można zastosować także wykładziny dywanowe w płytkach. Takie wyjście ma więcej zalet niż zwykłe wykładziny. Po pierwsze, jeśli wykładzina się zabrudzi to można wymienić tylko jeden kawałek wykładziny. Po drugie, możemy stworzyć własną, unikatową wykładzinę złożona z dowolnych kolorów. Można ułożyć wzór szachownicy, czy paski. Trzecim sposobem na tani remont pokoju dziecka lub nastolatka jest przemalowanie mebli.

Nawet te gładkie, błyszczące meble można ładnie zeszlifować, a potem odmalować i pokryć lakierem. Proste meble na pewno da się szybko odświeżyć, z takimi posiadającymi nieregularny kształt będzie to trudniejsze, ale nie niewykonalne. Dzięki malowaniu nie trzeba kupować nowych mebli, a dzieci będą miały frajdę mogąc pomagać rodzicom w remoncie.