wanny z hydromasażem

Rodzaje wanien z hydromasażem

Dbać o siebie możemy na różne sposoby. Zdrowy styl życia, ekologiczne jedzenie, uprawianie sportu, odpowiednia długość odpoczynku, spotykanie się z przyjaciółmi, chodzenie do lekarzy, gdy coś w naszym zdrowiu szwankuje- sposobów na to, aby zaopiekować się sobą, jest mnóstwo, pewnie tak dużo, jak ludzi.

Wanna jako domowe spa

wanny z hydromasażemSposobem na wzbogacenie życia w odrobinę luksusu i stworzenie domowego SPA jest zakup wanny z hydromasażem, czyli domowego jacuzzi. Istnieje wiele różnych rodzajów takich wanien, najtańsze modele kosztują od dwóch tysięcy złotych, najdroższe- około osiem tysięcy. Pamiętaj jednak, że jest to inwestycja w Twoje dobre samopoczucie. W zależności od rodzaju wanny te dzieli się na przyścienne (montowane jednym lub dwoma bokami do ściany), do zabudowy (wpuszczane są w specjalny podest lub podłogę), wolnostojące (możemy je ustawić w dowolnym miejscu) i narożne (stawia się na rogu ścian). Ze względu na kształt wyróżniamy wanny: prostokątne, okrągłe, owalne, sześcio- albo ośmiokątne. Zdecydowana większość wanien jest tworzona z akrylu sanitarnego. Wanny z hydromasażem mogą nas masować w trzech różnych trybach- pulsacyjnym, szampańskim i falowym.

wanny z hydromasażemTryb pulsacyjny jest stosowany w większości wanien i polega na pulsacyjnym wypuszczaniu strumienia wody lub powietrza z dysz lub otworów. Tryb szampański powoduje odpowiednie nasycenie wody bąbelkami powietrza, co skutkuje delikatnym masażem całego ciała. Tryb falowy polega na tym, że dysze naprzemiennie, łagodnie i harmonicznie zmieniają natężenie strumienia powietrza lub wody. Jeśli mówimy o wannach z hydromasażem i trybach tego masażu, warto też wspomnieć o jego rodzajach. Bowiem wannny z hydromasażem mogą nam zaoferować trzy odmiany takiego masażu: wodny, wodno- powietrzny i powietrzny. Wanny z masażem wodnym mają dysze umieszczone na ściankach, oparciu oraz dnie wanny. Idealnie odprężają i niwelują napięcie w różnych częściach ciała (kręgosłup, ramiona, stopy). W wannach z masażem powietrznym (perełkowym) dysze znajdują się na dnie wanny. Taki masaż przydaje się przy stłuczeniach, bólach mięśni i skurczach. Wanny z masażem wodno- powietrznym dają najlepsze efekty, gdyż są połączeniem opisanych wcześniej dwóch rodzajów masażu. Są one najlepszym sposobem na rozluźnienie mięśni i poprawę ukrwienia, i oczywiście samopoczucia- w krótkim czasie. Wanny z hydromasażem to dobry sposób na odprężenie i relaks po ciężkim dniu.

Fundując sobie takie domowe jacuzzi, możemy zadbać o swoje ciało, o siebie (a także swoich bliskich) i podarować sobie odrobinę luksusu, niekoniecznie za duże pieniądze. Istnieje szeroki wybór rodzajów wanien, które znacznie różnią się cenami.