rolety

Roletki okienne – co nam dają?

Okna zapewniają nam w domu dostęp do światła słonecznego i do świeżego powietrza. Można je ładnie udekorować, dodać stylowo przewiązane zasłony, koronkowe firanki, czy zaaranżować parapet. Jednak czasem okna sprawiają nam kłopoty.

Rolety – czy naprawdę są aż tak niezbędne?

roletyDo pokoju wpada zdecydowanie za dużo promieni słonecznych, przez co pokój się bardzo nagrzewa, a światło odbija się w ekranie komputera i telewizora. Dodatkowo, szczególnie jeśli mieszkamy na parterze blisko drogi, to każdy może nam zaglądać w okno. Tracimy wtedy na prywatności. Jakie kroki możemy podjąć by temu zaradzić? Ciężkie zasłony wyglądają ponuro, firanki nie zasłaniają słońca. Najlepszym rozwiązaniem są zatem zachwycające roletki okienne z Bydgoszczy. Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne, plisy, rolety rzymskie, typu dzień czy noc, czy nowe rolety z drewna – cokolwiek byśmy nie wybrali na pewno będzie to dobry pomysł. Przede wszystkim każdy rodzaj roletek daje nam możliwość regulowania światła jakie wpada do pomieszczenia. Dzięki temu rano możemy żaluzje podciągać, a ściągać ją niżej kiedy słońce nam najbardziej przeszkadza.

roletyTo szczególnie dobra opcja dla rodziców małych dzieci, czy osób które lubią ucinać sobie drzemki w czasie dnia, a nie potrafią spać kiedy na dworze jest jasno. Zasłanianie okien jest także dobre wtedy, kiedy chcemy stworzyć romantyczną atmosferę, chcemy obejrzeć telewizję bez światła odbijającego się na ekranie, czy też chcemy zrobić zdjęcia bez prześwietleń. Stosowanie roletek zapewnia nam także większą prywatność. Zasłanianie okien sprawia, że nikt nie widzi co się dzieje w naszym domu. To nie tylko opcja dla mieszkających na parterze, ale także dla mieszkań położonych wyżej, kiedy bloki znajdują się bardzo blisko siebie. Ważne jest to, że rolety można montować nie tylko w oknach zwykłych, ale także w oknach balkonowych. Roletki okienne to również ciekawa dekoracja wnętrza. Dostępne są one w różnych kolorach i wzorach (rolety materiałowe), jak również są wykonane z różnych materiałów (nie tylko aluminium, ale i drewno). Można zamówić nawet fotorolety, czyli rolety ze zdjęciami. Najczęściej stosuje się je w pokojach dziecięcych, wtedy rolety są ze zdjęciami piesków, kotków, księżniczek, czy samochodów.

Można jednak wybrać własne zdjęcie, dzięki czemu rolety w naszym domu będą jedynym egzemplarzem na świecie. Podsumowując, roletki okienne dają nam możliwość regulowania ilości światła i cienia w pomieszczeniu, pozwalają nam odgrodzić się od innych i zapewnić sobie poczucie prywatności, a przy tym stanowią estetyczną ozdobę pomieszczenia.