betonowe płyty dekoracyjne

Solidna betonowa płyta dekoracyjna

Ozdobne betonowe płyty dekoracyjne zdobią dziś wnętrza wielu domostw oraz biur, w których dominują minimalistyczne, nowoczesne wystroje. Materiał ten z powodzeniem wypiera dziś podatną na ukruszenia gładź oraz niepraktyczne, archaiczne wręcz tapety, które bardzo szybko tracą swój pierwotny wygląd.

Betonowa płyta z fakturą

betonowe płyty dekoracyjneJakie właściwości posiada nowoczesny beton architektoniczny, który zdobi nasze ściany nadając naszemu domostwu niesamowitego klimatu? Na samym wstępie należy podkreślić, że materiał ten jest bardzo wytrzymały na potencjalne uszkodzenia. Beton architektoniczny jest również bardzo cienki, dzięki czemu z powodzeniem możemy go stosować właśnie na ścianach – kilkumilimetrowa warstwa nie przytłoczy bowiem przestrzeni i nie sprawi tym samym, że stanie się ona optycznie mniejsza. Warto również wspomnieć o tym, iż betonowa płyta dekoracyjna posiada różne faktury. Za najbardziej rozpowszechniony wzór możemy uznać niewątpliwie gładką, jednolitą płytę betonową, która może występować w dowolnym kolorze. Sporą popularnością cieszą się jednak również niejednolite powierzchnie, które posiadają rozsiane, nieregularne wybrzuszenia. Tego typu płyta dekoracyjna idealnie sprawdzi się zwłaszcza w surowych, minimalistycznych przestrzeniach, w których dominują proste, geometryczne kształty. Za swoistą nowość na rynku uznaje się natomiast wypukłe panele 3D, które posiadają oryginalne, przestrzenne zdobienia.

betonowe płyty dekoracyjneWypukłe płyty betonowe można komponować w dowolne wzory, które przywodzą na myśl m.in. poskładaną kartkę papieru bądź nieregularną, ceglaną powierzchnię. Możemy wówczas wybierać pomiędzy betonem bazowym oraz takim, który został dodatkowo zaimpregnowany, dzięki czemu jego powierzchnia nie jest matowa, lecz lekko lśniąca. Pamiętajmy również o tym, że do produkcji owego materiału nie wykorzystano żadnych substancji toksycznych, beton architektoniczny jest więc bezpieczny zarówno dla naszego zdrowia, jak i otaczającego nas środowiska. Ścienne płyty ozdobne stają się również ogólnodostępne, większość dobrze zaopatrzonych sklepów budowlanych posiada je dziś bowiem w swych asortymentach. Na samym końcu warto również pokreślić, iż z płyt tych wykonuje się obecnie również meble, które świetnie sprawdzają się w niebanalnych, oryginalnych przestrzeniach. Modny beton dekoracyjny zdobi dziś ściany wielu biur, apartamentów, centrów handlowych oraz ośrodków kulturalnych.

Choć montaż cienkich płyt betonowych wymaga od nas pewnych umiejętności, to jednak w zadaniu tym wyręczą nas z pewnością specjaliści, którzy szybko i sprawnie zamontują wybrane przez nas płyty dekoracyjne w naszym domu.