hale dla koni

Specjalne ujeżdżalnie dla koni

Tradycyjne budynki służące do nauki jazdy konno coraz częściej zastępowane są halami sezonowymi. Głównie ze względu na różne warunki pogodowe trenować można na powietrzu, bądź w specjalnych namiotach tworzonych na zamówienie.

Hale dla stadnin koni

hale dla koniProducenci konsultują z właścicielami stadnin jak dokładnie ma wyglądać hala, jakie ma mieć wymiary oraz z czego ma zostać zrobiona. Istnieje możliwość wykonania hali stalowej, jednak zwierzęta zdecydowanie lepiej czują się w rozświetlonych miejscach, dlatego hale dla koni wykonane są ze specjalnej plandeki izolującej. Hale namiotowe cieszą się największą popularnością głównie ze względu na lekką konstrukcję, która może stanowić sezonowy obiekt do ćwiczeń, bądź miejsce odbywania się zawodów. Po sezonie hala może zostać rozmontowana oraz przechowywana w specjalnych warunkach, by za rok móc ponownie ją rozłożyć. Takie funkcjonalne hale dla koni można przewozić w każde miejsce, dzięki czemu zawody konne nie muszą się odbywać tylko w stadninach, które mają do tego przygotowane ujeżdżalnie. Teraz zakup hali namiotowej nie jest dużym wydatkiem, tym bardziej, że dopasowana jest indywidualnie do potrzeb konkretnej stadniny. Jej wymiary można modyfikować oraz dołączać drugą konstrukcję, pod warunkiem, że została wykonana przez tego samego producenta.

hale dla koniAby wpuścić do środka więcej naturalnego światła można zdecydować się na ściany transparentne, bądź pojedyncze paski w dachu, które sprawią, że dodatkowe oświetlenie będzie zbędne. Sprawia to, że konie czują się zdecydowanie lepiej w takim otoczeniu. Poza tym mają widok na zewnętrzny krajobraz. Hale namiotowe nie muszą ograniczać się tylko do jednego pomieszczenia. Można wydzielić osobne miejsce dla zawodników, na trybuny, czy składowisko sprzętu, a nawet boksy dla koni. Dzięki temu hala może stanowić obiekt całoroczny jako stadnina oraz miejsce do treningów, co pozwoli sporo zaoszczędzić na utrzymaniu zwykłych ceglanych budynków. Zapewnienie właściwych warunków koniom nie stanowi problemu, ponieważ hala może zostać wyposażona w ogrzewanie na zimę oraz klimatyzację latem. Mobilna hala dla koni jest świetnym rozwiązaniem dla właścicieli stadnin, którzy nie mają warunków na przechowywanie większej ilości zwierząt, a tym bardziej organizację zawodów. Nie musi to jednak wykluczać ich z ścisłego grona organizatorów, ponieważ zamówienie i montaż takiej hali nie wymaga zbyt wiele czasu.

W przeciągu miesiąca hala dla koni może już oczekiwać gotowa na przybycie zawodników i ich właścicieli. Dzięki temu w dogodnych i bezpiecznych warunkach można zarówno trenować jazdę konno, jak i brać udział w zawodach sportowych.