kupno i sprzedaż domu

Sprzedaż nieruchomości – samodzielnie czy z biurem pośrednictwa?

Sprzedaż nieruchomości zawsze wiąże się z wielkimi zmianami. Sama przeprowadzka i konieczność szukania nowego lokum bywa stresująca sama w sobie. A często zmiana miejsca zamieszkania wiąże się także ze zmianą pracy, koniecznością opieki nad członkiem rodziny, czy innymi losowymi zdarzeniami.

Sprzedawane są też nieruchomości otrzymane w spadku, czyli po śmierci bliskiej osoby

biuro pośrednictwa obrotu nieruchomościami w warszawieW związku z sytuacją tym bardziej chce się załatwić sprawę najszybciej. Tylko jak to uczynić? Do wyboru są dwa rozwiązania – można sprzedać lokal samodzielnie lub wykorzystać do tego celu biuro pośrednictwa obrotu nieruchomościami w Warszawie lub innym mieście. jakie są wady i zalety tych dwóch rozwiązań? Zacznijmy od sprzedaży samodzielniej. Zaletą tego rozwiązania jest oczywiście cena. Sami sobie nie płacimy za wystawianie oferty ani pokazywanie mieszkania. Często wystawienie mieszkania czy domu na portalu ogłoszeniowym nic nie kosztuje, co najwyżej jeśli wybierze się opcję promowania (żeby ogłoszenie było wyróżnione, na górze itp.) to zostanie pobrana mała opłata. Sami też zrobimy zdjęcie mieszkania, zatem nikt obcy nie będzie się nam kręcił po domu. łatwo też dobrać godziny odpowiednie do oprowadzania klientów.

kupno i sprzedaż domu Zawsze będziemy na miejscu więc wiemy że wszystko zostanie pokazane jak należy i oglądający nie będą pozostawieni sami – zdarzają się osoby nieuczciwe które wykorzystują takie sytuacje do kradzieży. Jakie są wady? Na pewno to że nie każdy wie jak napisać anons sprzedażowy i go wypromować. Jak ktoś dużo pracuje to trudno byloby mu znaleźć czas na pokazywanie mieszkania. Przez to proces sprzedażowy może się rozciągnąc na wiele miesięcy. A co ze sprzedażą z biurem pośrednictwa? Zaletą tego rozwiązania jest oczywiście szybkość załatwienia sprawy. Broker wie komu zaoferować dane mieszkanie, gdzie je promować i co napisać w anonsie żeby jak najwięcej osób je zobaczyło. Czasem mieszkanie można sprzedaż w przeciągu kilku tygodni, a nawet dni! Poza tym agent sam zrobi zdjęcia, napisze teskt, będzie oprowadzał klientów po nieruchomości w dogodnym dla nich terminie – nawet jak nas nie ma w domu. wadą rozwiązania jest oczywiście cena.

Zwykle agent dostaje prowizję od sprzedania nieruchomości w wysokości kilu procent ceny ustalonej. Przy drogich lokalach może to być spora kwota. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, zatem do klienta należy wybór tego, które będzie mu bardziej odpowiadał. Jeden postawi na wygodę kosztem ceny, inny woli robić wszytsko sam bo nie spieszy mu się ze sprzedażą. Grunt by lokal znalazł nowego nabywcę.