garderoba z wnękami

Szafa wnękowa – komfort i wygoda

Posiadanie wnęki w przedpokoju jest często spotykane zarówno w starym, jak i nowym budownictwie. Taką wnękę można wykorzystać, tworząc w niej szafę. To wygodny sposób na przechowywanie butów, kurtek i potrzebnych akcesoriów. Problemem jest jednak fakt, że każda wnęka może mieć nieco inny wymiar, ponieważ wszystkie domy powstają według indywidualnych projektów.

Garderoba na ciuchy

szafa z wnęką Szafy wnękowej nie można więc zwykle kupić w salonie meblowym – trzeba zlecić jej wykonanie. W Lublinie można znaleźć dobrych fachowców, którzy się tym zajmują. Wyróżnia się różne rodzaje szaf wnękowych. Stolarze z Lublina wykonują głównie szafy proste, narożne i na całe ściany. Te ostatnie sprawdzają się w pokojach, które są długie i wąskie. Szafę wnękową można także połączyć z otwartą sekcją. Głównym ograniczeniem jest tutaj wyobraźnia projektanta, ponieważ stolarze są w stanie wykonać naprawdę skomplikowane elementy. Na drzwiach szafy może znaleźć się lustro. Drzwi do szafy wykonuje się w systemie przesuwnym lub skrzydłowym. W sytuacji, gdy wnęka jest płytka, można zastosować elementy wysuwane. Wnętrze szafy zawsze projektowane jest indywidualnie, żeby zaspokoić oczekiwania inwestora. Wewnątrz szafy znajdują się półki, szuflady i drążki do wieszania ubrań na wieszakach. Praktyczne szafy wnękowe na wymiar w Lublinie wykonywane są przez warsztaty meblarskie i stolarzy.

garderoba z wnękamiChcąc zamówić taką szafę, należy znaleźć doświadczonego wykonawcę. Najpierw zmierzy on dokładnie wnękę i zaproponuje możliwe rozwiązania. Szafa powstanie na bazie wykonanego wcześniej projektu. Uwzględnia on takie elementy jak półki na buty, szuflady i mechanizmy obrotowe. Oprócz funkcjonalnych elementów, takich jak półki, w projekcie trzeba uwzględnić też mocowania, szyny i zawiasy. Dobra szafa wnękowa musi być praktyczna, funkcjonalna i estetyczna. Do jej wykonania wykorzystuje się przede wszystkim płyty meblowe. Pokrywa się je okleiną z polichlorku winylu lub cienkiej warstwy szlachetnego drewna. Wykonywane na zamówienie szafy wnękowe znajdują zastosowanie w przedpokojach, sypialniach i garderobach. Chociaż przeważnie wykonuje się drzwi przesuwne, które sprawdzają się w długich i wąskich pomieszczeniach, możliwe jest także zastosowanie otwieranego skrzydła.

Projektanci są w stanie połączyć funkcjonalności różnych rodzajów szaf i dopasować je do dostępnej przestrzeni. W wysokim pomieszczeniu można wyposażyć szafę wnękową w pawlacz. W szafie wnękowej można trzymać kosze na ubrania i akcesoria, co znacznie ułatwia zarządzanie posiadanymi rzeczami.