listwa podłogowa biała

Tanie rozwiązanie zabezpieczające podłogę przed uszkodzeniami

Wybierając panele podłogowe, jako element pozwalający zachować spójność we wnętrzach należy pamiętać o tym, by zadbać o ich jak najmniejsze zużycie. Wpływa na to nie tylko grubość deski, stopień ścieralności, ale również specjalne zabezpieczenia.

Białe listwy często wybierane

 listwa podłogowa białaMowa o listwach podłogowych, które odpowiednio dobrane potrafią pełnić wiele funkcji w każdym domu. Wystarczy dopasować je do typu panelu decydując się na listwy o wystarczającej szerokości, które posiadają szczeliny na przewody elektryczne oraz wpływają na mniejszy stopień uszkodzenia podłogi. Listwy oferowane przez producentów coraz częściej pojawiają się w wielu nietypowych formach, kształtach oraz frezowanych profilach. Sprawia to, że większą wagę zaczynamy przywiązywać do funkcji dekoracyjnej, niż pierwotnego zastosowania. Należy jednak pamiętać o tym, że listwy mają przede wszystkim zakrywać szczeliny dylatacyjne, a jednocześnie zabezpieczać końcówki paneli przed uszkodzeniem. Właśnie dlatego tania listwa podłogowa biała jest najczęstszym wyborem wielu osób dekorujących swoje domy. Jej cena wynika z zastosowania popularnej płyty MDF, która jest odporna na uszkodzenia oraz wilgoć, a jednocześnie daje możliwość zmiany koloru na dowolny. Kolor biały jest zaledwie wykończeniem za pomocą farby podkładowej, dzięki czemu podczas kolejnego remontu możemy samodzielnie ją przemalować.

 listwa podłogowa białaPoza tym jasna barwa będzie pasowała zarówno do ciemnych, jak i jasnych paneli. Jest najbardziej uniwersalna i sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Producenci tworzący takie listwy skupili się głównie na ich funkcjonalności, dlatego postawili na proste kształty, jednak oferując wiele wysokości i szerokości swoich produktów. Aby mogły stanowić również element dekoracyjny farba wykończeniowa może być w pełnym połysku lub półmacie, dzięki czemu każdy dopasuje je do swoich oczekiwań. Będą estetycznie wyglądały nie tylko w połączeniu z panelami, ale mogą również stanowić element ochronny dla dekoracyjnych posadzek na przykład w kuchni – wszystko dzięki wilgocioodporności. Wykończenia podłóg bez względu na wykorzystany materiał powinny być przede wszystkim tanie oraz proste w montażu. Dlatego listwy podłogowe MDF stanowią najlepszy wybór, ponieważ spełniają wszelkie oczekiwania. Wyglądają bardzo elegancko, pozwalają ukryć kable, chronią podłogę, a przy okazji można je samodzielnie montować.

Wystarczą podstawowe narzędzia, które posiada każdy majsterkowicz oraz klej montażowy. Dzięki temu podczas kolejnego remontu będzie można je odkleić i zamontować ponownie bez najmniejszego uszkodzenia całej konstrukcji.