taśma najezdniowa żółta

Taśma najezdniowa a roboty drogowe

Żaden kierowca nie lubi robót drogowych, ale wiadomo, że takie prace w dłuższej perspektywie przyniosą wiele korzyści. Na razie trzeba odstać swoje w korkach i wyjeżdżać wcześniej do pracy, ale potem będzie się jeździło szybciej, bezpieczniej, wygodniej na drogach bez dziur. Prace drogowe wymagają jednak nie tylko wymiany nawierzchni asfaltowej czy chodnika.

Odblaskowa żółta taśma

taśma najezdniowa żółtaKażdy wykonawca musi zadbać o bezpieczeństwo poruszania się po terenie objętym robotami drogowymi, a miasto także powinno przygotować dobrze oznakowany objazd. Do potrzebnych rzeczy, w które drogowcy muszą się zaopatrzyć są na pewno zapory drogowe, odgradzające wykopy od użytkowanej części jezdni, czy znaki tymczasowe informujące kierowców o zalecanym objeździe. Jednak również oznakowanie poziome jezdni jest ważne. Droga ulega przewężeniu, zmieniają się pasy ruchu, czy też z danego pasa nie można wykonać skrętu. Trzeba to zaznaczyć, tak by kierowcy nie mieli wątpliwości jak przejechać przez teren robót. To takiego oznakowania najlepsza będzie taśma najezdniowa żółta odblaskowa. Żółty kolor jest widoczny z daleka na czarnym asfalcie, a efekt odblaskowy sprawia, że oznakowanie będzie widoczne zarówno za dnia, jak i w nocy. Dodatkowo taśma ma wiele zalet jakich nie ma malowanie farbą drogi.

taśma najezdniowa żółtaNie trzeba czekać aż farba wyschnie, nie trzeba na długi czas wyłączać jezdni z użytku i stawiać pachołków tak, by kierowcy nie najeżdżali na świeże oznakowanie, niszcząc tym samym pracę drogowców. Potem dochodzi jeszcze problem zmywania farby z drogi, kiedy zostanie ona przywrócona do użytku. Taśma raz naklejona będzie się dobrze trzymać, a jej zdejmowanie także nie przysparza problemów. Można z niej wycinać różne kształty np. strzałki. Do wyboru są taśmy samoprzylepne lub takie mocowane na klej gruntujący. Opcja pierwsza jest dobra na tymczasowe oznakowanie, opcja druga wtedy kiedy roboty drogowe będą długo trwały i trzeba mieć pewność, że taśma się nie odklei. Dobra taśma będzie gotowa do użycia, nie można jej jedynie stosować na powierzchnię zabrudzoną czy tłustą, bo wtedy klej dobrze nie zadziała. Podsumowując, taśma najezdniowa to zdecydowanie lepsza opcja niż malowanie pasów farbą.

Taśma jest łatwa w użyciu, dobrze się klei, a ze zdjęciem jej także nie będzie problemu, są taśmy nie wymagające frezowania. Żółta odblaskowa taśma będzie dobrze widoczna z daleka przez każdego kierowcę, o każdej porze dnia i nocy. Z taśmą nie ma tylu problemów co z farbą, a do tego potrzeba mniejszej ilości osób, by zajmowały się one oznakowaniem poziomym jezdni.